Zamek Moszna – perełka Opolszczyzny

0

Zamek Moszna

Piękny ponad 200-hektarowy park, zamek niczym z bajki, idealne miejsce na sesje rodzinne czy zdjęcia ślubne, stadnina koni, Teatr Muzyczny Castello, zamkowy hotel, atrakcje dla dzieci: dmuchane zamki, place zabaw itd., restauracja, ciekawie opowiadający przewodnicy i miła obsługa, która z chęcią służy pomocą – te kilka słów oddaje istotę zamku Moszna.

Każdy zamek posiada jakieś swoje legendy, czasem krótsze, czasem dłuższe, mniej czy bardziej przerażające. Nawet jeśli bardzo mijają się z prawdą, mimo wszystko znacznie urozmaicają jego historię, tworzą jego własną, niepowtarzalną aurę i dobrze opowiedziane, sprawiają, że przenosimy się do innego świata:

Legendy:

Zamek Moszna też ma swojego ducha – białą damę snującą się po komnatach zamku w kierunku byłej sypialni hrabiego. Za życia była ona guwernatką, która z miłości do hrabiego popełniła samobójstwo.

Zamek posiada 99 wież, co odzwierciedlało ilość mająt­ków, będących w posiadaniu Tiele-Wincklerów. Liczba może być zaskakująca, ale kryje się za nią oszczęd­ność pana Wincklera. W Prusach wła­ści­ciel 100 i wię­cej mająt­ków musiał utrzymywać garnizon wojska. Liczba pomieszczeń w całym zamku wynosi 365.

Przez okrągły rok zamek można zwiedzać na własną rękę lub z przewodnikiem (w cenie: Historia Zamku opowiadana przez przewodnika oraz zwiedzanie Kawiarnii, Sali Jadalnianej, Sali pod Pawiem, Biblioteki, Galerii, Pokoju Pana i Kaplicy – czas zwiedzania wynosi niecałą godzinę). Można wykupić wstęp na dwie zamkowe wieże z przewodnikiem, z których rozpościera się zapierający dech w piersiach krajobraz Gór Opawskich, a przy dobrej pogodzie doskonale widoczny jest czeski Pradziad.

Nie sposób pominąć opcji ekstremalnego zwiedzania zamku, podczas którego przejdziecie się przez podziemne korytarze, zamkowe wieże, komnaty reprezentacyjne, odwiedzicie kryptę oraz przeklętą windę, należy się zapisywać odpowiednio wcześnie, ponieważ grupa może liczyć max. 12 osób (oferta jest ważna od marca do października, a czas zwiedzania wynosi około 100 min).

Escape room

,,Wyjątkowa komnata stworzona już w XIX wieku dla tamtejszych gości, dziś odrestaurowana. Serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą poczuć się jak Sherlock Holmes i podjąć wyzwanie rozwiązania wszystkich zagadek w tym klimatycznym escape roomie!”

http://www.komnatatajemnic.com/#!rezerwacja/c1ro1

Historię zamku możecie przeczytać pod tym linkiem: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zamek#historia

Zamek Moszna: Nastogadka
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSpinalonga – wyspa trędowatych
Następny artykułGra Pokemon Go – podstawy
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.