ciekawa książka – Wybrani

Ostatnio przeczytałam fantastyczną książkę pt. „Wybrani” autorstwa C. J. Daugherty.

Jest to książka polecana przez wielu znanych ludzi między innymi przez Ewelinę Lisowską. Zawsze miałam problem z książkami, ale tą pochłonęłam w jedną noc.

Tą książkę poleciła mi siostra. Gdy rozmawiałam z nią o książce to bardzo zachwalała jej treść. Postanowiłam, więc że poproszę o nią. Kiedy wreszcie trafiła w moje ręce pośpiesznie przeczytałam opis z tyłu i zabrałam się do długo trwającego, choć przyjemnego czytania. Nie mogłam uwierzyć, książka mnie tak zaskoczyła, że ciężko było się od niej oderwać. Co chwila czułam dreszczyk na plecach, to było coś niesamowitego.

Książka opowiadała o nastolatce o imieniu Allie, której świat stanął na głowie. Jej brat zaginął, a ona została aresztowana po raz kolejny. Rodzice podejmują decyzję i wysyłają dziewczynę do szkoły z internatem. Stary, położony daleko od jakiegokolwiek miasta, budynek pełen snobistycznych dzieci milionerów z początku jest więzieniem dla Al. Wszyscy dopytują kim jest dziewczyna, ponieważ nie trafia się tutaj tak bez powodu. Trzeba być super, mega ogarniętym lub mieć pochodzenie, a ona nie ma ani tego ani tego. Więzienie szybko zmienia się w coś więcej niż w szkołę – jest dla bohaterki drugim domem, do czasu… gdy jedna z uczennic zostaje zamordowana. Wtedy dziewczyna zaczyna rozumieć, że akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże jej przystojny Sylvain? A może outsider Carter?

Jaką tajemnicę kryje historia rodziny – Kim tak naprawdę jest Allie?

To jedna z czterech części bestsellerowej sagi „Wybrani”. To pełna zawiłości, nieufności i tajemniczości książka. Jeżeli zdecydujecie się ją przeczytać czekają na was jeszcze kolejne tomy:

  • Dziedzictwo

  • Zagrożeni

  • Zbuntowani

Moim zdaniem książka ta to absolutny hit. Po tą książkę na pewno sięgnę jeszcze nie raz. Uważam, że warto ją przeczytać :D.

A Wy?