Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie, czyli cztery dni motoryzacyjnych atrakcji.

Od czwartku do soboty trwał charytatywny Rajd Koguta na trasie Oława – Boszkowo – Karpacz – Książ – Oława. To pierwsza edycja, mimo to,  na starcie pojawiło się ponad 100 ekip rajdowych i zebrano ponad 30 000 złotych. Nie tylko przejechaliśmy ponad 500 km, ale wykonywaliśmy różne zadania jak np. zrobienie sobie zdjęcia w określonym miejscu, słuchanie stacji radiowej i udzielanie odpowiedzi na konkursowe pytania lub karkołomne bieganie po mieście za pieczątką – było SUPER! Krótka relacja poniżej.

Nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale pomogliśmy oławskim fundacjom!
Wszystkie środki pozyskane z rajdu trafiły do wybranych fundacji, które pomagają dzieciom. To bardzo szczytny i szlachetny cel.
zlot pojazdów zabytowych
Nastogadka.eu

Natomiast w niedzielę (18 czerwca 2017) obył się  VI Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie. Na miasteczko ruchu zawitało prawie 2000 pojazdów zabytkowych produkowanych w byłym bloku socjalistycznym, ale nie tylko! Można było obejrzeć pojazdy całkowicie lub częściowo odrestaurowane, które lśniły lakierem i chromami. Właściciele włożyli mnóstwo pracy i serca w swoje piękne maszyny. Dzień wcześniej pogoda nie rozpieszczała – padał deszcz, na szczęście w niedzielę pogoda i organizatorzy spisali się na medal.

zlot pojazdów zabytkowych
Nastogadka.eu

Impreza była bardzo udana i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak w latach ubiegłych. Furorę wywołał przebojowy Pan Bogdan (zwany Gargamelem), który przyjechał wraz ze swoją mamą bardzo starym samochodem 51- letnim Wartburgiem. Atrakcją imprezy okazały się licytacje i liczne konkursy m.in.: ,,Najładniejsza perełka PRL-u”, ,,Najciekawiej i najbarwniej przebrany Właściciel Zabytkowego Pojazdu”. Wszyscy śmiali się do rozpuku podczas skeczów w wykonaniu kabaretu ,,Neonówka”.

A noc była pełna wrażeń dzięki koncertowi zespołu ,,Perfect” (ja tak dałam się ponieść, że zdarłam sobie gardło).

Wspaniała atmosfera, ludzie z pasją i możliwość zawarcia nowych znajomości. Ciężko to opisać, tam po prostu trzeba było być. Poniżej zamieściliśmy reportaż z tej imprezy. Więcej informacji o zlocie: http://zabytkowe.com.pl/

Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie; Nastogadka.eu

Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie 2016