Rodzaje plików graficznych

Zebrałam dla Was strony z plikami graficznymi o różnych rozszerzeniach. Niestety poszczególne ich rodzaje nie możesz otworzyć w dowolnym programie…

Plik PNG

Ten format polecam szczególnie amatorom (takim jak ja jeszcze niedawno), ponieważ te obrazki możecie bezproblemowo otworzyć w bezpłatnych programach takich, jak Photoscape, Gimp a ponadto można też bezpośrednio wgrać je na stronę internetową czy blog.

Plik PSD (Photoshop Document)

Jest przeznaczony tylko dla posiadaczy Photoshop lub programu GIMP.

Plik AI

Przy tym formacie niezbędny jest Adobe Ilustrator.

Pliki EPS i SVG

Formaty grafiki wektorowej. Do ich obsługi potrzebujesz odpowiedniego programu.

Strony z darmowymi ikonami do pobrania

darmowe banki ikon

Iconmonstr

Co jest wielką zaletą tego banku ikon? To, że są tworzone przez jednego niemieckiego projektanta, konkretnie Alexandera Kahlkopf’a, dlatego razem tworzą harmonijną całość i będą nadawać spójności twojej witrynie.

Dostępne formaty ikon: PNG, SVG, EPS, PSD

FreeGoodiesForDesigners

Odkryłam go stosunkowo niedawno, ale już stał się moim ulubionym. Piękne kolekcje ikon o zróżnicowanej tematyce. Cud, miód i orzeszki. Tutaj niestety musicie szukać za każdym razem informacji o licencji na podstronie wybranej grupy, lub tuż po pobraniu w pliku txt.

darmowe banki ikon

Freepik

To właśnie z nim zaczęłam moja przygodę z ikonami i obrazkami wektorowymi. Przeogromny wybór, możliwość pobrania formatu PNG dobrego dla początkujących (jeszcze dostępny jest format EPS i SVG) oraz urzekający wygląd sprawiły, że nie mogłam lepiej trafić.

darmowe banki ikon

Nasty Icons

Takich ikon nie znajdziecie nigdzie innej. Cóż może nie są dla każdego, ale wszystko jest kwestią gustu i myślę, że z pewnością znajdzie się jakaś osoba, która szuka całkowitego przeciwieństwa cukierkowych grafik, takich jak te prezentowane przeze mnie wcześniej.

Ego Icons

Tutaj mamy mały minusik – ikony nie występują w formacie PNG, ale powinniśmy na to przymknąć oko, ponieważ ich wygląd zrekompensuje każdy wysiłek.

Webalys

Prostota i umiar te dwa słowa idealnie oddają istotę tych 1250 ikon. Dla minimalisty jak znalazł. 🙂

Czy moje propozycje się Wam spodobały, a może znaliście je już wcześniej a nawet z nich korzystaliście? Piszcie w komentarzach 🙂

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajciekawsze kanały na YouTube | Moi ulubieńcy cz.2
Następny artykułVI Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie 2017
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.