TOP 5 AUTORÓW WEDŁUG MALGOI

1.RICK RIORDANrick_riordan-TOP 5 AUTORÓW

Rick Riordan jest autorem bestsellerów dla młodzieży, która kocha szybką akcję i humor przygodowych powieści „Wujka Rick’a”. Najpopularniejszymi seriami Riordana są:

 1. ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” oparta na mitologii greckiej;
 2. ,,Kroniki Rodu Kane” odwołujące się do kultury egipskiej;
 3. ,,Percy Jackson i Olimpijscy Herosi”, która łączy mity greckie i rzymskie;

oraz

 • ,,Magnus Chase i Bogowie Asgardu” opowiadająca nam o bogach nordyckich (druga część tej serii miała premierę około miesiąc temu).

Do wybitniejszych dzieł Rick’a Riordana zaliczyłabym również pierwszą i, jak na razie, jedyną część serii „Apollo i Boskie Próby”.

Źródło zdjęcia: leeet.net

2.JOANNE K. ROWLINGen_gb-timeline-image-whatsnew-1349705788-nugget-TOP 5 AUTORÓW

J.K.Rowling jest znana głównie z serii o Harrym Potterze, która odniosła sukces na całym świecie. Jednak nie tylko za książki była nagradzana!

Otrzymała następujące odznaczenia i nagrody:

 • 2000 r. – Order Imperium Brytyjskiego;
 • 2002 r. – Order Uśmiechu;
 • 2003 r. – Concord, nagroda Księcia Asturii;
 • 2006 r. – tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Aberdeen za wkład w badania nad stwardnieniem rozsianym;
 • honorowy tytuł naukowy Uniwersytetu Harvarda. 

 Źródło zdjęcia: http://www.jkrowling.com/en_GB/

3.JOHN GREEN

johngreen2-TOP 5 AUTORÓW

John Green, który zasłynął z powieści zatytułowanej „Gwiazd naszych wina”, jest autorem światowych bestsellerów oraz laureatem wielu nagród literackich.

Za jego najważniejsze dzieła uznaję:

 • Gwiazd naszych wina (opowiadająca o dwójce ludzi walczących z rakiem, która otwiera nastolatkom oczy na niektóre sprawy i łamie jeden z wielu tematów tabu)
 • 19 razy Katherine
 • Will Grayson, Will Grayson
 • Szukając Alaski
 • Papierowe miasta

Źródło zdjęcia: Books – Wikia

4.GAYLE FORMANTOP 5 AUTORÓW

Moją ulubioną książką Gayle Forman jest „Zostań jeśli kochasz” oraz jej kontynuacja „Wróć jeśli pamiętasz”. Pierwsza część powieści przedstawia historię Mii Hall, dziewczyny, która straciła wszystko. Mia, wznosząca się coraz wyżej wiolonczelistka, przeżyła tragiczny wypadek, ale jej rodzina nie miała tyle szczęścia. Licealistka traci rodziców i młodszego brata. Czy postanowi walczyć i zostać z dziadkami, swoją przyjaciółką Kim, chłopakiem Adamem, czy może podda się i dołączy do rodziców i brata?

Źródło zdjęcia: Zimbio

5.STEPHENIE MEYER

220px-stephenie_meyer_by_gage_skidmore-TOP 5 AUTORÓW

Stephenie Meyer i jej niezastąpiona „Saga Zmierzch” na zawsze pozostanie w moim sercu, bo był to mój początek z literaturą fantasy. Dlatego też, poświęcę jej najwięcej tekstu. Stephenie Meyer, zawdzięczająca swoje oryginalne imię ojcu – Stephenowi Morganowi, przyszła na świat 24 grudnia 1973 roku w Connecticut w rodzinie mormonów. W wieku 4 lat przeniosła się wraz z rodzicami do Arizony, gdzie ukończyła Chaparral High School, a następnie dzięki wygraniu stypendium, które sfinansowało jej National Merit Scholarship rozpoczęła studia na Brigham Young University w stanie Utah, gdzie w 1995 roku uzyskała tytuł licencjata z anglistyki. Rok przed ukończeniem studiów wzięła ślub z Christianem Meyerem, którego poznała w wieku 4 lat w kościele. Ponownie spotkali się 16 lat później, a 9 miesięcy po tym pobrali się. Ze związku urodziło im się trzech synów.

Sławę zyskała dzięki powieści “Zmierzch”, której powodem napisania był sen pisarki o wampirze i zakochanej w nim dziewczynie. Książka wkrótce trafiła na listę bestsellerów New York Timesa. A Meyer idąc za ciosem napisała kontynuację: „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” oraz „Przed Świtem”. Wkrótce potem do księgarni trafia nie związana z cyklem powieść “Host, The”. Książki Meyer doczekały się ekranizacji filmowych. Pisarka jest fanką rocka m.in. zespołów: Muse czy Placebo, co zresztą jest odzwierciedlone w jej powieściach.

Źródło zdjęcia: Wikipedia

TOP 5 AUTORÓW WEDŁUG MALGOI; Nastogadka Malgoi
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSkarby Krety – pałac w Knossos
Następny artykułCukier i zamienniki
Cześć, dzień dobry! Tutaj Malgoi i kilka słów o mnie. Lat 14 (chociaż i tak po mnie nie widać, 155cm wzrostu czasem boli), uzależniona od muzyki, książek, a zwłaszcza zespołów, wyjątkowo gadatliwa i otwarta. Zamiłowania? Tworzenie nowych tekstów, język angielski oraz moje słuchawki, z którymi rzadko kiedy się rozstaję. Rzekomo potrafię też śpiewać, ale nie zostało to potwierdzone naukowo, więc chronić uszy! Zawsze służę radą i jakimś tekścikiem na poprawę humoru