Tarasy ryżowe Grzbietu Smoka – Chiny.

 

film z kanału: Ryzdon /YOUTUBE.COM

Tarasy ryżowe w Longsheng (chin. upr. 龙胜梯田, chin. trad. 龍勝梯田, pinyin: Lóngshèng Tītián) lub inaczej Tarasy ryżowe Grzbietu Smoka – obszar tarasów ryżowych położonych w powiecie autonomicznym Longsheng, w regionie autonomicznym Kuangsi, w odległości 100 km (2 godziny drogi) od miasta Guilin. Najbardziej popularne rejony to tarasy w okolicach miejscowości Ping’an i Jinkeng.

Poletka ryżowe rozciągają się na zboczach wzgórz, począwszy od brzegu rzeki (300 m n.p.m.) aż do szczytu góry. Najwyższa część tarasów położona jest na wysokości 800 m n.p.m. Na wiosnę poszczególne partie połyskują odbijającą się w słońcu wodą. W lecie przybierają kolor zielony od sadzonych pędów ryżu, jesienią kolor złoty, a w zimie srebrzystego szronu.

Tarasy w Longsheng liczą około 500 lat. Ich budowa została rozpoczęta za panowania dynastii Yuan, a zakończona w okresie rządów dynastii Qing. Obecnie zajmują powierzchnię 66 km²[1]. Nazywane są również Tarasami ryżowymi Grzbietu Smoka ze względu na to, iż stojąc na szczycie tarasów można dostrzec sylwetkę smoka wijącego się wśród szczytów gór i znikającego w oddali.

źródło: Wikipedia;Tarasy ryżowe w Longsheng [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2013-09-20 08:29Z [dostęp: 2016-12-19 18:23Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Tarasy_ry%C5%BCowe_w_Longsheng&oldid=37532103
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGruzja – kraj serdecznej gościnności
Następny artykułJak stworzyć moodboard dla wnętrza?
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.

2 KOMENTARZE