stres

Stres inaczej, czyli jak sobie z Nim radzić i nie tylko.

Każdy z Nas zmaga się ze stresem. To okropne uczucie nawiedza Nas najczęściej w trudnych sytuacjach np. przed klasówką lub rozmową o pracę. Ale jak z Nim walczyć? Jak dać sobie radę?

Oto kilka porad, jak radzić sobie ze stresem krok po kroku.

Po pierwsze

Pamiętaj, że stres często blokuje racjonalne myślenie. Nie pozwala Nam się skupić, a także zmniejsza wiarę w siebie. Krótkotrwały ma dla Nas skutki pozytywne zaś ten długotrwały źle wpływa na nasze zdrowie.

Po drugie

Czuj się przygotowany! Jesli możesz przygotuj się na daną sytuację, to bardzo ważne, ponieważ może to zminimalizować nasz stres, a nawet spowodować, że się go pozbędziemy.

Po trzecie

Uspokój się! W tym celu skorzystaj z metody “4×4”. Polega ona na wstrzymywaniu powietrza na cztery sekundy, a następnie wypuszczaniu go i powtarzaniu tej czynności cztery razy lub więcej.

Po czwarte

Zajmij się czymś innym! W tym kroku mam na myśli to aby nie myśleć o sytuacji stresującej. W tym przypadku może uratować Cię kilka rzeczy:

 

Kolorowanka antystresowa – to terapia kolorami, która nie tylko pozwoli Ci się uspokoić ale również sprawi, że odzyskasz skupienie i na powrót zaczniesz logicznie myśleć.

 

Ćwiczenia – one nie tylko pomogą Ci się skupić na czymś innym ale również dotlenią mózg, dzięki czemu będzie Ci się łatwiej myślało.

 

Po piąte

Zrób coś co sprawi, że się uśmiechniesz! Może to być cokolwiek, na przykład rozmowa ze znajomym. Skumuluj również swoje myśli wokół pozytywnych rzeczy, one dodadzą Ci skrzydeł.

Po szóste

Jak już mówiłam jeżeli zupełnie nie radzisz sobie ze stresem i ma on dla Ciebie długotrwałe skutki w postaci np. okropnych bóli żołądka, jak najszybciej udaj się z tym problemem do lekarza. Skutki działania takiego stresu mogą spowodować min. pogorszenie pamięci, bóle głowy, ospałość, brak apetytu lub wręcz przeciwnie napady głodu.

Mam nadzieję, że moje porady pomogą Wam w trudnych sytuacjach, za których czai się stres.

Stres inaczej, czyli jak sobie z Nim radzić i nie tylko. Nastogadka.eu

zobacz również:

Skutki stresu. Jakie grożą nam choroby przez życie w ciągłym napięciu?