Jak uratować kosmetyki?

Dziewczyny pewnie znacie to uczucie, kiedy malujecie usta i szminka Wam się łamie. Gdy wasz ulubiony cień do powiek Wam upadnie i się pokruszy lub, kiedy tusz do rzęs po prostu zaschnie. Wiele z Was twierdzi, że te kosmetyki można już spisać na straty. Ale nie musicie ich wyrzucać wystarczy, że je naprawicie (szczególnie jeżeli je bardzo lubicie). Oto kilka wskazówek, które powinny się Wam w tym przydać.

jak uratować kosmetyki

1. Jak uratować złamaną szminkę?

Gdy złamie Ci się pomadka nie martw się, żeby ją naprawić zapal świeczkę i delikatnie stop obydwie końcówki (tam gdzie się złamało, czyli tę w opakowaniu i tę drugą część). Następnie stopione delikatnie końcówki złóż ze sobą. Gdy już to zrobiłaś, należy włożyć szminkę do zamrażalnika na 10 minut. Po wyjęciu możesz za pomocą noża nadać końcówce szminki odpowiednie kształty.

jak uratować kosmetyki

2. Pokruszony cień do powiek to nie problem.

Pokruszył Ci się cień do powiek i twierdzisz, że nic już z niego nie będzie? Nie prawda, napraw go. Najpierw pokrusz do końca cały cień. Następnie stopniowo dodawaj spirytusu (ważne, żeby nie dodać go zbyt dużo, gdyż przez to w przyszłości nasz cień może mieć większą tendencję do łamania się). Gdy już to zrobiliśmy bierzemy np. monetę zawiniętą w ręcznik papierowy i delikatnie przykładamy ją, żeby nasz cień uzyskał kształt naczynia, w którym się znajduje. I teraz możemy odstawić nasz kosmetyk do wyschnięcia na kilka godzin.

jak uratować kosmetyki

3. Zaschnięty tusz – poradzisz sobie.

Zasechł Ci tusz do rzęs? Dzięki tym poradom możesz go uratować. Jeżeli chcesz, żeby tusz działał kilka tygodni dodaj do niego od 3 do 6 kropli duraline, wstrząśnij i gotowe. Jednak nie którzy korzystają z bardziej domowego sposobu takiego, jak po prostu włożenie tuszu do gorącej wody na kilka minut. Efekt jest naprawdę zadowalający, ale niestety krótkotrwały.

Mam nadzieję, że Wam pomogłam.

Nastogadka Patrycja

Źródła: kobieta.onet.pl, zalotka.pl

Jak uratować kosmetyki? Nastogadka .eu

Kremy do twarzy – fakty i mity