Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL – u

W Laegue of Legends jest bohaterów od koloru do wyboru, zdarzają się jednak postaci, do których potrzeba wiele czasu. Jednak, gdy już je opanujemy to naprawdę, będziemy mogli zniszczyć każdego.

Oto lista najtrudniejszych technicznie postaci według mnie:

1. Azir – Imperator Pustyni

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u

Jego większość obrażeń zależnych jest od jego Piaskowych Żołnierzy (jego W – Powstańcie!). To oni w początkowej fazie gry potrafią przyśpieszyć nam farmienie i uzyskanie przewagi nad rywalem. A gdy do tego dojdą kolejne umiejętności i uda Ci się dobrze trafić w osłabionego przeciwnika combo W-E-Q-W-PODPALENIE lub W-E-Q-R-PODPALENIE zniszczysz każdego. Jego ult (R), który odrzuca przeciwników i tworzy ścianę, która uniemożliwi na chwilę pogoń, gdy jesteś osłabiony jest bardzo pomocny w wielu przypadkach i potrafi zmienić losy Team Fight’u na naszą stronę.
Osobiście podziwiam każdego kto potrafi nim grać. Ja próbowałem, lecz nie idzie mi to za dobrze…

2. Bard – Wędrujący Opiekun

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u
Pewnie wielu zdziwi się dlaczego Bard się tu znalazł. Pewnie niektórzy znają tą postać i wiedzą, że potrafi zadać naprawdę nieziemskie obrażenia. Jednak jaka jest w nim trudność?
Jest to jego R, które trzeba użyć w odpowiednim momencie, żeby ocalić naszą drużynę, lub zatrzymać przeciwnika i dać naszej drużynie czas na chwilę przewagi.
Kolejne jest jego E, które też musi być użyte w odpowiednim momencie, jeśli źle go urzyjemy to przykro mi mówić, ale leżymy martwi.
Jego Dzwoneczki, które są na całej mapie, też trzeba wyczuć. Musimy wiedzieć, kiedy można zejść z linii i pobiegać po Dżungli i pozbierać ich trochę dla wzmocnienia.
I ostatnie… Jego Q, potężne obrażenia i jeśli dobrze trafimy to unieruchomi przeciwnika i jak tu tej postaci nie kochać.
Jego siłą jest też leczenie zamieszczone pod W, które nie raz może uratować naszego ADC.

3. LeBlanc – Oszustka

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u
Jedna z moich zarazem ulubionych i znienawidzonych postaci. Uwielbiam nią grać dla żartów, bo wiem, że potrafi nieźle zirytować swoimi skokami i combem Q-W-Q-E-R i nie ma przeciwnika. Jednak do tego trzeba dużo praktyki, umiejętności i zwinnych palców. Jest jedną z kilku postaci, o której mówię, że prościej będzie walnąć głową w klawiature, niż grać normalnie. Jednak ta postać to nie tylko uderzanie w klawisze. Tu trzeba precyzji, szybkości i dobrej strategi. Na dodatek, LeBlanc ma bardzo łatwą ucieczkę. Jej umiejętność pasywna, która tworzy klona, jej W, które można użyć do ataku i ucieczki, w końcu nie tylko błysk potrafi ją teleportować na małe odległości.

4. Orianna – Mechaniczna BaletnicaTechnicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u

Nasza kochana Ori. Nie mogło jej tu zabraknąć. Aby nią grać trzeba umieć kontrolować jej kulę. Brzmi łatwo. Jednak takie nie jest. Trzeba do tego cierpliwości i przewidywania ruchów przeciwnika. Przy takim Yasuo to będzie naprawdę ciężkie, jednak wiadmo, skakać on może tylko przy naszych minionach, więc jakieś ułatwienie mamy i możemy go przechytrzyć, a jeśli kula będzie daleko, a on magicznie znajdzie się przy nas, to nic nie szkodzi. Nasze E przyciągnie do nas kule i zada obrażenia przeciwnikowi. Ważny też jest moment wyczucia dla naszego R, które podrzuca przeciwników i przyciąga do naszej broni.

5. Yasuo – Pokutnik

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u
Pewnie wiele osób tej postaci nienawidzi i mówi, że jest dla słabych… Jednak to nie prawda, ostatnio sam ją kupiłem i zacząłem nią grać… A właściwie to uczyć się. Ona nie jest wcale taka prosta. Trzeba umiejętnie przeskakiwać między minionami, dobrze trafić 3 razy z Q, żeby podrzucić przeciwnika, co jest potrzebne do jego R. Nawet jego E nie jest takie łatwe, trzeba wiedzieć gdzie i kiedy postawić, żeby nie dostać obrażeń. Podziwiam tą postać, bo jest naprawdę ciężka i każdy kto mówi, że tak nie jest myli się.

6. Vayne – Nocna Łowczyni

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - uMój koszmar wśród ADC. Mimo iż początki ma trudne, później sama potrafi zabić sama przeciwną drużynę. Wszystko dzięki R, które zwiększa jej obrażenia i daje jej niewidzialność podczas jej Akrobacji (Q). I do tego jej E, które gdy trafi na jakąś ścianę unieruchamia Cię i daje jej możliwość zabójstwa. Jednak do tego wszystkiego, trzeba praktyki i treningu. Tak więc, dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad tą postacią – powodzenia i udanych treningów.

7. Fizz – Szachraj Sztormów

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u
I mamy naszą rybkę. Fizz w sam sobie jest potężny, jednak teraz każdy zapyta “Czemu on niby jest trudny?”. Właśnie, czemu? Może przez to, że dzięki jemu E możemy uniknąć każdej umiejętności, jeśli dobrze to rozegramy. Trudne też okazuje się nieraz wycelowanie jego ultem w pojedynczy cel, gdyż nie zawsze to wychodzi. Jednak z czasem wszystko wyjdzie, jeśli się dobrze go opanuje.

8. Zed – Władca Cieni

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL - u
Nasz seryjny zabójca, który pojawia się znikąd, bierze kill’a i równie szybko znika.
Ciekawe umiejętności i bardzo silne obrażenia. Jednak Zed bez swojego Cienia (W) jest nikim. Można próbować, ale to nie to samo. To jego W zadaje duże obrażenia. W końcu to jego combo W-E-Q-W-R i nie ma przeciwnika i zabójca też momentalnie znika, a w zamian widzimy tylko cień, który po paru sekundach również znika.

9. Syndra – Mroczna Władczyni

postaci w LOL - u.
Tak jak w przypadku Orianny, Syndra musi kontrolować swoje kule. Co jest trudne, ale daje jej wiele ciekawych możliwości, a jeśli dobrze ją opanujesz to każdy będzie się bał do ciebie podejść.

10. Nidalee – Zwierzęca Łowczyni

postaci w LOL - u.
Nidalee to jedna z tria postaci (razem z Elise i Jaycem), która posiada więcej niż 5 umiejętności. I to jest jej trudność. Musisz dobrze trafić Q lub przeciwnik musi wejść w naszą pułapkę, wciskamy R i głowa w klawiaturę… brawo zabiłeś wroga… A tak poważnie. Ciężko jest nią grać, musisz naprawdę mieć refleks i szybko wciskać przyciski, żeby kogoś zabić.

I to na razie tyle. Te postaci, wydają się (przynajmniej mi) najtrudniejsze. Oczywiście można tu dać jeszcze Lee Sina, Kaliste, Shaco, Elise czy jeszcze kilku innych, ale o nich napiszę w następnej części. Tak więc, cześć i czołem i do kolejnego 😉

Technicznie najtrudniejsze postaci w LOL – u.