Prowadzisz blog? Porady dla blogerów.

0
aple

Prowadzisz blog. Porady dla blogerów

Jeśli prowadzisz blog to chcesz, stawać się coraz lepszym w tym co robisz, docierać do jak największej grupy odbiorców, mieć stałych czytelników itd. Jednak cały czas coś ci nie wychodzi i nikt nie czyta twojego bloga. Z jakich powodów może tak być? Poniżej znajdziesz kilka sugestii:

Na twoim blogu kula estetyka.

Pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę otwierając blog lub stronę jest jej wygląd. Jeśli potencjalny czytelnik będzie miał do wyboru przeczytanie artykułu np. o tym jak pielęgnować paznokcie na ładnej, przejrzystej i estetycznej stronie lub chaotycznej, o bardzo krzykliwych kolorach, od których aż oczy bolą, nieposegregowanych wpisach, złym wyszukiwaniu jak myślisz, którą wybierze?

porady dla blogerów, blog

Autor jest nieuchwytnym duchem nawiedzającym blog.

Na blogu autor bardzo często wyraża swoją opinie, dlatego czytelnicy chcieliby go lepiej poznać. Z tego powodu nie wzbraniaj się przed napisaniem czegoś o sobie. Istnieją blogi, które nie mają nawet jednego zdania o twórcy, zamieszczonego jego zdjęcia czy imienia a zakładka O MNIE pozostaje w sferze marzeń (wiem, że sama nie mam zakładki o mnie, ale za to na blogu znajduje się spis całej redakcji 🙂 ). Jeśli chcesz mieć stałych czytelników to oni muszą lubić twój styl pisania, utożsamiać się z tobą czy po prostu polubić ciebie jako osobę a nie widmo nawiedzające blog.

 porady dla blogerów, blog

Twój blog zawodzi.

Coś nie działa tak jak powinno, pop up nie ma krzyżyka, darmowy dodatek się nie wyświetla, link nie prowadzi w to obiecane miejsce, system komentowania jest pozbawiony sensu czy e – mail nie przychodzi. Większość ludzi, jeśli ich coś raz zawiedzie to nie daje drugiej szansy i więcej nie zajrzy na twojego bloga. Ważne jest pierwsze wrażenie!!!

Wpisy pojawiają się sporadycznie.

Muszę przyznać, że każdego czasem dopada brak weny, pomysłów na kolejny wpis. Siedzi się godzinami nad komputerem z notatnikiem, przegląda się mnóstwo portali, serwisów czy blogów itd. a tu nadal nic. Kiedy autor bloga nie ma tematu na kolejny artykuł wtedy ma tony frustracji w sobie i zepsuty humor. Ale należy umieć odróżnić chwilowy niedobór artykułów spowodowany brakiem weny od zaniedbywania bloga i prowadzenia go sporadycznie. Notki typu: ,,Dawno mnie tu nie było, teraz postaram się zostać na dłużej” czy ,,Wracam po przerwie” bardzo często pojawiają się na blogach które nikt nie czyta. Jeśli nie będziesz publikował regularnie, nie zgromadzisz wokół siebie społeczności – grona stałych czytelników a więc o popularności możesz tylko pomarzyć.

porady dla blogerów, blog

Nie promujesz swojego bloga w social mediach.

Pytanie brzmi czemu? Całkowicie za darmo możesz dotrzeć do większej ilości osób. Faktycznie napisanie czegoś a następne opublikowanie zajmuje trochę czasu, ale naprawdę warto! Dlatego spróbuj reklamować swojego bloga za pomocą różnych kanałów social media! Testuj, zobacz które najbardziej odpowiadają twoim potrzebom: u mnie jest to Facebook ale jest wiele różnych możliwości: Twitter, Instagram, Google + i z pewnością jeszcze kilka mniej popularnych serwisów, przez co nie gorszych.

Twój blog tak naprawdę jest o niczym.

Jeśli będziesz oryginalny, jeśli będziesz sobą, dasz się poznać, a Twoja osobowość będzie wręcz wyciekać ze wszystkich Twoich tekstów – wtedy okay, pisz sobie o niczym, bo kilka ludzi i tak przychodzi na bloga tylko ze względu na ciebie. Jeśli już masz ,,wyrobioną” markę to z pewnością większość czytelników przymknie na to oko, ale nie możesz nadużywać ich dobrej woli i pisać o niczym bo nie będziesz wyróżniać się od tysiąca innych blogów, więc nie zdobędziesz popularności.

Mam nadzieję, że Wam pomogłam.

Porady dla blogerów: Nastogadka