Okulary a kształt twarzy

Zastanawiasz się jaki kształt oprawek będzie najlepiej pasował do kształtu twojej twarzy? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Ważnym kryterium jest to, aby wielkość oprawek była proporcjonalna do rozmiaru twojej twarzy. Dobrze dobrane okulary nie tylko ochronią twój wzrok przed słońcem (okulary przeciwsłoneczne z odpowiednim filtrem ultrafioletowym (UV), zmniejszą wadę wzroku lub wpłyną na jakość widzianego obrazu (okulary korekcyjne), ale też dodadzą ci odpowiedniego wyglądu i stylu.

Rodzaje oprawek

z14700166P

Kształty twarzy
Twarz kwadratowa (charakteryzuje ją taka sama wysokość i szerokość twarzy, ostry kant podbródka, szerokie czoło i podbródek, pionowa linia podbródka, policzków i skroni)

Należy ją wysmuklić i zaokrąglić ostre rysy. Taki efekt można uzyskać dzięki pilotkom, owalnym, okrągłym okularom lub okularom ,,kocie oko”.

 

Twarz trójkątną (to ta o łagodnej linii szczęki, wysokim i szerokim czole, długim i spiczastym podbródku)

Jeśli jesteś takowej właścicielką to twoim celem jest zmniejszenie szerokości skroni. Możesz tego dokonać dzięki zaokrąglonym okularom, tym o kształcie motyla, patientkom i półpatientkom (okulary bez oprawki wokół szkieł lub z częściową oprawką).

 

Okrągła twarz (charakteryzuje ją niskie czoło, zaokrąglony podbródek i taka sama wysokość i szerokość twarzy)

Jeśli masz okrągłą twarz to twoje okulary powinny ją wydłużać i wyszczuplać. Temu zadaniu prostokątne, o grubych zausznikach.

 

Osoby o twarzy prostokątnej(najczęściej o pionowej linii podbródka, policzków i skroni, kanciastym podbródkiem i wysokim czołem)

Powinny ją optycznie skrócić. Dla nich najlepszą opcją będą okulary o kształcie owalnym, kocim lub szerokie i prostokątne.

 

Osoby o owalnej twarzy (charakteryzują ją: zaokrąglony i podłużny podbródek, wysokie czoło, linia policzków zwężająca się ku dołowi i linia kości policzkowych stanowiąca najszersze miejsce twarzy)

Mają najłatwiej, ponieważ im pasują wszystkie kształty oprawek! Tylko muszą pamiętać, by wybrane przez nie okulary były co najmniej tak szerokie, jak najszersze miejsce ich twarzy.

 

To tylko wskazówki, najważniejsze jest to abyś się dobrze czuł/czuła w wybranych okularach!

Mam nadzieję, że Wam pomogłam!

Źródła :http://lula.pl/Okulary, stylzdrowia.pl /56,132188,14667044,Podstawowe_zasady_doboru_okularow_do_ksztaltu_twarzy.html