Ogród Japoński – fajne miejsce spotkań.

Ogród Japoński we Wrocławiu jest super miejscem.

Idealnym na szkolną wycieczkę, spotkanie z przyjaciółmi lub wspólny wyjazd z rodziną. Oprócz pięknych roślin i zwierząt znajdują się tam elementy architektury japońskiej min. most z pawilonem na wodzie i pawilon herbaciany. Aż trudno uwierzyć, że w dawnych czasach japończycy mieszkali w domach z drewna i papieru ( musieli być nieźle zahartowani – prawdziwi twardziele). Szkoda, że w tym ogrodzie nie można spotkać samuraja lub japońskiej damy byłoby jeszcze fajniej. Bilety są znacznie tańsze niż w pobliskim zoo, a miejsce jest równie ciekawe i bardziej mi się podoba. Oto kilka zdjęć mojego autorstwa.

Ogród Japoński stał się wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Ogród powstał w latach 1902-1912 na Wystawę Światową organizowaną rok później. Przygotował i urządził go Fritz von Hochberg, znany japonista.

Idealne miejsce na chwilę wakacyjnego relaksu. Świetnie się tu będą czuli również amatorzy fotografii.
Ogród jest czynny codziennie od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9.00-19.00. Bilet normalny kosztuje 4 zł, a ulgowy 2 zł. Koszt rocznego karnetu wynosi 20 zł. Możliwość przygotowania sesji zdjęciowej np. ślubnej wynosi 100 zł.

Ogród Japoński – fajne miejsce spotkań.

Ogrody tysiąca kwiatów – Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKarate – moja pasja. Sporty walki kształtują osobowość.
Następny artykułMaseczki piękności – dla każdego
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.

3 KOMENTARZE