Netia Off Camera – wywiad z Maciejem Zakościelnym

0

Netia Off Camera – wywiad z Maciejem Zakościelnym

Maciej Zakościelny to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, który wspomina z uśmiechem, jak to babcia wywróżyła mu karierę aktorską, nazywając go w dzieciństwie małym Alainem Delonem. Znamy go z takich produkcji filmowych/telewizyjnych jak: ,,Kryminalni”, ,,Po prostu przyjaźń”, ,,Tylko mnie kochaj”, ,,Na dobre i na złe” czy ,,Listy do M. 2″. W tym roku zagra w serialu medycznym ,,Diagnoza” emitowanym na TVN, w którym głównej bohaterce jedno przypadkowe zdarzenie odbierze całą przeszłość. Jest lubianym aktorem. Na 10 Festiwalu Netia Off Camera tak dużo fanów chciało zrobić sobie z nim selfie, albo dostać autograf, że trudno było się do niego dostać, ale na szczęście nam się to udało.

Już od najmłodszych lat wiedział, że swoje życie chce związać ze sceną

Podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego doskonalił swoje umiejętności gry na skrzypcach, bębnach afrykańskich oraz fortepianie. Czy sam wybrał sobie gitarę? Nie, była to zasługa pilnującej dyscypliny babci. Maciej wychowywał się w domu, w którym to kobiety były ”silniejszą płcią”. Z pewnością to z tego powodu czuje on do kobiet tak wielki szacunek i ma z nimi dobry kontakt.

Zarabiał w dość niekonwencjonalny sposób – razem z bratem ciotecznym jeździł do Paryża i tam w metrze, pociągach grał na skrzypcach bez zezwolenia, przez co do Polski przywiózł masę pięknych wspomnień ze zwiedzonych miejsc, ale i 4 mandaty!

Grane przez niego role mają duży wpływ na jego życie prywatne

Rola w filmie ,,Czas honoru” odcisnęła na nim swoje piętno. Teraz jeśli natrafi na artykuł lub książkę poświęconą Żołnierzom Wyklętym, Cichociemnym czy drugiej wojnie światowej to czyta ją od deski do deski, fascynują go stare kroniki i rozmowy z AK-owcami.

Na planie filmowym, brodząc przez pół dnia w kanałach w wodzie po pas, walcząc w podziemiach czy będąc torturowanym poprzez wyrywanie paznokci myślał o swoim dziadku, który był AK-owcem – zwierzył się w jednym z wywiadów.

Maciej Zakościelny to niezwykła osoba. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej to obejrzyj nasz wywiad!

Netia Off Camera – wywiad z Maciejem Zakościelnym

zobacz również:

Olivier Janiak – wywiad dla Nastogadka.eu podczas Netia Off Camera