Najciekawsze kanały na YouTube – moi ulubieńcy

 
Everyday Hero

,,Mieszanka racjonalizmu i niewybrednego humoru w słusznej sprawie”.

Co możecie znaleźć na tym kanale? Są na nim poruszone wszystkie aspekty wegetarianizmu i weganizmu: od ich wpływu na planetę, nasze zdrowie po zmniejszanie skali cierpienia zwierząt w hodowlach przemysłowych. Oczywiście chcąc pomóc innym w zmianie diety Hero wrzuca na kanał filmy dotyczące tego, co je w ciągu dnia. Ostatnimi czasy rozpoczął serię dotyczącą tego, jak powinniśmy dyskutować i do jakich chwytów erystycznych nie powinniśmy się dopuszczać np. odwołania do tradycji.

Co mi się podoba w tym kanale? Otóż Hero nikomu nie narzuca swoich poglądów, nie mówi jednoznacznie, że ktoś jest zły, bo nie jest wegetarianinem tylko zawsze przedstawia plusy i minusy, nie stosuje pozamerytorycznego sposobu argumentowania tylko przedstawia racjonalne uzasadnienie swojej opinii. Dodatkowo szczególnie przemawia do mnie jego poczucie humoru.

Astrofaza

,,Astrofaza – dla głodnych kosmosu” Kanał o jednej z moich dwóch wielkich pasji – kosmosie. Zasypiałeś na lekcjach fizyki? Kosmos kojarzyłeś do tej pory co najwyżej z nudą i horoskopem w czasopiśmie? Czas to zmienić! Astrofaza pokaże Ci, że kosmos, wcale nie jest nudny. Wręcz przeciwnie to miejsce fascynujące i pełne niespodzianek. ”

Coś w tym serio jest. Wcześniej przed odkryciem tego kanału i mojej ukochanej książki ,,Wszechświat w twojej dłoni” (tutaj znajdziesz link do recenzji) fizyka była dla mnie strasznie nudna, może to przez ogrom wzorów, jakie nauczyciele kazali nam wykuć na pamięć albo po prostu negatywny wpływ na moje postrzeganie tej dziedziny nauki miało to, jak wygląda podstawa programowa…

Jeśli zagadnienia takie, jak: największe gwiazdy w kosmosie, czarne dziury, woda powszechna na księżycu, teoria strun, bozon Higgsa, najstraszniejsze miejsca w kosmosie, jak powstał wszechświat i jak będzie wyglądał jego koniec spędzają Wam sen z powiek lub po prostu brzmią interesująco to, jak najszybciej zajrzyjcie na kanał Astrofaza bo naprawdę warto!

Jessica Kobeissi

Ze wszystkich kanałów poświęconych fotografii ten jest moim ulubionym. To jedyny kanał anglojęzyczny który pojawi się w tej części ulubieńców, ale nie ostatni. Moim totalnym faworytem jest seria ,,4 photographers shoot the same model”, która polega na tym, że każdy z fotografów ma określoną ilość czasu na zrobienie zdjęcia tej samej modelce w tym samym miejscu. Każda z fotografii rożni się od pozostałych i jest wzorcowym dowodem na to, że każdy fotograf ma swój niepowtarzalny, charakterystyczny styl. Dodatkowo Jessica jest bardzo pozytywną osobą, która zaraża innych swoim optymizmem. Polecam ten kanał zarówno początkującym jak i profesjonalistom.

Historia bez cenzury

,,Przysypiałeś na lekcjach historii? Historia to nuda? Usiądź wygodnie w fotelu, zapnij pasy i włącz “Historię bez cenzury”. Czeka Cię ostra jazda bez trzymanki. Dowiesz się o rzeczach, o których nauczyciele historii nawet nie pomyśleli aby Ci o nich opowiedzieć. Zobaczysz, że historia jest ciekawa. Zależy tylko kto i o czym opowiada. “Historia bez cenzury” to program, który zapewni Ci dobrą zabawę.”

Muszę przyznać, że to chyba najbardziej oryginalny sposób opowiadania historii z jakim kiedykolwiek się spotkałam w moim życiu. Nie ma takiego nacisku na daty, nazwiska (czyli coś z czym zawsze miałam problem) tylko bardziej ciekawostki, mało znane fakty, zagadnienia a wszystko to ze sporą dozą humoru, bez owijania w bawełnę.

Czy znaliście te kanały już wcześniej, a jeśli tak to czy spodobały się Wam i zostaliście ich stałymi widzami? A może wręcz przeciwnie? Czy dzięki tej liście poznaliście całkiem nowy kanał, na który od teraz będziecie z chęcią zaglądać? Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach. A już niedługo kolejna część, w końcu w jednym artykule nie pomieściłabym wszystkich wartościowych kanałów, bo jest ich po prostu zbyt dużo. 🙂

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWizja lokalna | Od preprodukcji do ostatecznego ujęcia cz.2
Następny artykułNajciekawsze kanały na YouTube | Moi ulubieńcy cz.2
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.