Najciekawsze kanały na YouTube

Najciekawsze kanały na YouTube

Emce□

,,Cześć. Jestem emce. Jeżeli chcesz obejrzeć naukowe filmiki w luźnej, ciekawej a czasem zabawnej formie, to jesteś w dobrym miejscu”.

Na YouTube jest bardzo mało ciekawych kanałów naukowych i ten jest ich chlubnym przykładem. Możemy znaleźć tam odpowiedzi na przeróżne pytania, nad którymi z pewnością zastanawialiście się nie raz. Przykładowo: jak uczyć się lepiej, jak powstaje smog, jak pokonać nowotwory, dlaczego zawsze mamy miejsce na deser, dlaczego płaczemy, słyszymy swój głos inaczej, niż słyszą go inni i odczuwamy swędzenie. Emce zadbała o różnorodną formę przekazu: od tzw. klasycznych odcinków, w których szczegółowo opisuje jakieś zagadnienie posiłkując się zdjęciami, wykresami, doświadczeniami po serie rysunkowe, w którym średnio w 100 s wizualizuje dane zagadnienie za pomocą rysunków.

Najciekawsze kanały na YouTube

Paweł Opydo

,,90% ironii przez 90% czasu”

Co tu dużo mówić ten kanał po prostu trzeba obejrzeć. Genialne podcasty, recenzje filmowe, serie ,,Złe książki’ i ,,złe piosenki”, przez które nie raz śmiałam się do rozpuku. Jednak to nie jest tak, jak komuś mogło by się wydawać, że kanał opiera się na żartach, ironicznych komentarzach, które mają dostarczyć Nam jedynie rozrywki i nic nie niosą za sobą, ponieważ Paweł bardo często również porusza poważne tematy takie jak np. feminizm. Nie można też pominąć tego, jak bardzo profesjonalnie prowadzi live’y i wypowiada się z taką pasją na przeróżne tematy, że nawet jeśli wcześniej mnie one zupełnie nie interesowały to jak on o nich opowiada to pilnie słucham. Od razu widać, że ma bardzo obszerną wiedzę o popkulturze. Poza tym nigdy nie poznałam (jeśli można tak powiedzieć) osoby z większym dystansem do siebie, co według mnie jest wielką zaletą Pawła.

Najciekawsze kanały na YouTube

Na Gałęzi

,,Marcin Łukański na Gałęzi. Zielonej i kwadratowej”.

Dzięki temu kanałowi dowiedziałam się mnóstwo ciekawych rzeczy m.in. jak ruch kamery, kolorystyka i montaż wpływa na nasz odbiór filmu oraz jak nakręcono niesamowite sceny walki, CGI, czy filmy takie jak: Mad Max, Baby Driver, Dunkirk, Szybkich i Wściekłych, Blade Runner 2049 itd. Bardzo lubię też serię pt. ,,Co jest nie tak z…”, w których Marcin przyznaje ‘karne ptaki’ za każdą wpadkę w dużych produkcjach filmowych, oczywiście materiały mają charakter humorystyczny, więc powinniście mieć to na uwadze, jeśli akurat oberwie Wasz ulubiony film. Oczywiście od czasu do czasu na kanale pojawi się też recenzja filmowa, jednak Marcin bierze pod lupę bardziej aspekty techniczne niż np. obsadę czy fabułę.

Najciekawsze kanały na YouTube

CheersMyHeels

,,Cześć! Jestem Oliwia, a tematyka mojego kanału to moda i uroda”.

Jeśli chcesz zmienić swoją garderobę, nauczyć się dobierać odpowiednie ubrania do swojego typu sylwetki i komponować je ze sobą tak, aby zawsze wyglądać dobrze oraz znać aktualne trendy to ten kanał jest właśnie dla Ciebie. Poza serią LOOKBOOK I GUALITY, czyli SHOPPING HAUL możesz dowiedzieć się na tym kanale sporo o makijażu, pielęgnacji twarzy, włosów i paznokci. Poza tym Oliwia jest bardzo sympatyczną osobą, która dużo się uśmiecha, przez co jej kanał ogląda się jeszcze z większą przyjemnością.

A jakie są Wasze ulubione kanały na YouTube? Czy już wcześniej znaliście zaprezentowane przeze mnie kanały, a jeśli tak czy oglądacie je regularnie?

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNajciekawsze kanały na YouTube | Moi ulubieńcy cz.1
Następny artykułMoje ulubione darmowe banki ikon
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.