,,Mroczne umysły” – ta książka wpadła mi do rąk gdy szukałam lektury na nudny, deszczowy dzień. Czytając ją nie miałam pojęcia, jak bardzo mnie wciągnie. Już po kilku stronach wiedziałam, że trafiłam w dziesiątkę.

mroczne-umysly-tom-1-b-iext43254570

Bohaterką tej powieści jest Ruby, która posiada niesamowite, paranormalne zdolności. A wszystko przez to, że jak większość dzieci choruje na OMNI. Dzieci te potrafią: władać ogniem, wkraść się do Twojego umysłu, panować nad elektrycznością, przenosić przedmioty lub wykazywać zaskakujące umiejętności matematyczne. Nasza bohaterka w wieku dziesięciu lat zostaje zabrana do obozu “rehabilitacyjnego”, gdzie razem z resztą zostaje podzielona na kolory według zdolności. Żeby przetrwać musi oszukać system selekcji i udawać, iż jest Zielona.

W rzeczywistości jednak jest zagrożeniem,

czyli posiada jedne z najniebezpieczniejszych zdolności. Wkrótce prawda wychodzi na jaw i dziewczyna musi uciekać. Roo jest gotowa zrobić wszystko, by chronić bliskich. Ale czy uda jej się zapewnić im bezpieczeństwo? To opowieść o walce, poświęceniu, przyjaźni i miłości. Polecam tę książkę, ponieważ uważam, że jest naprawdę dobra.

Źródło: www.empik.com