,,Love Rosie” Cecelia Ahren – wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości

0

,,Love Rosie” – genialna książka autorstwa Ceceli Ahren

Autorka podjęła się dosyć trudnego zadania: musiała streścić całe życie dwójki ludzi od dzieciństwa do czasów starości i ich wzajemną relację dojrzewającą wraz z wiekiem, przedstawić przyjaźń, której nikt ani nic nie zniszczy – w jednej książce – udało jej się to znakomicie! Cała historia została zawarta w wydrukowanych mailach, tradycyjnych listach, zapisach internetowych czatów, urzędowych pismach, pocztówkach, zaproszeniach na uroczystości, notatkach od nauczycieli, esemesach, liścikach pisanych podczas lekcji – wszystkich możliwych formach pisemnej korespondencji.

Na początku strasznie się do niej zniechęciłam i już miałam ją odłożyć z powrotem na półkę, ponieważ po raz pierwszy spotkałam się z tak napisaną książką i martwiłam się, że będzie ona najzwyczajniej w świecie nudna i nie będzie dostarczała wystarczająco dużo informacji o głównych bohaterach i ich uczuciach… Myliłam się – wartka akcja, fragmenty przy których czytelnik wybucha ze śmiechu, realistyczni bohaterowie o ciekawych osobowościach, których nie sposób nie polubić, zmuszenie czytelnika do refleksji – wszystko to sprawia, że od ,,Love Rosie” ciężko się oderwać i nie warto jej czytać późnymi wieczorami bo czeka nas bezsenna noc.

Muszę przyznać, że czasem poziom komplikacji życia Alexa i Rosie wydawał się, aż przesadzony w niektórych fragmentach! Bo ile razy przez tyle lat można się samemu oszukiwać, pozwalać odejść osobie, na której najbardziej na całym świecie nam zależy, zmarnować tyle szans na osiągnięcie szczęścia, nie mówić o swoich uczuciach drugiej osobie tylko bawić się w ‘podchody’. W pewnym momencie miałam ochotę nimi potrząsnąć, spoliczkować… zrobić cokolwiek, żeby w końcu byli razem. Ta książka jest nie tylko o miłości czy przyjaźni ale i o lojalności, pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do celu.

“Ludzkie życie jest zbudowane z czasu. Nasze dni, nasza zapłata mierzone są w godzinach, nasza wiedza wyznaczana jest przez lata”. ~ Cecelia Ahren

WAŻNE!!! Książka była wcześniej wydana pt.: “Na końcu tęczy”.

,,Po wzruszającym “PS Kocham Cię” następna powieść Cecelii Ahern została przeniesiona na srebrny ekran. W rolę Rosie wcieliła się Lily Collins, doskonale znana z filmów “Królewna Śnieżka”, “Dary Anioła: Miasto kości” czy “Porwanie”, Alexa zagrał Sam Claflin, odtwórca głównych ról w filmach “Uśpieni”, “Królewna Śnieżka i Łowca”, “Igrzyska śmierci”.

Opis treści

Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?

Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją “drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.”

źródło opisu: Wydawnictwo Akurat, 2014

Film również bardzo mi się spodobał. Oto jego zwiastun:

 

Źródło zdjęcia: http://www.empik.com/na-koncu-teczy-ahern-cecelia,p1100113513,ksiazka-p