Kształt nosa mówi wiele o tobie

Okazuje się, że kształt nosa ujawnia znacznie więcej informacji o tobie, niż odciski palców. Wyróżniamy pięć podstawowych typów nosów: rzymski, grecki, nubijski, orli i zadarty.

NOS ORLI

Przykład: John Lennon, Adrien Brody

Charakterystyka: Osoby o takim nosie często lubią podążać własną drogą i rzadko idą w ślad za tłumem. Nie szukają aprobaty innych i zazwyczaj mają buntowniczą naturę. Spośród wszystkich typów wymienionych we wstępie, posiadacze orlich nosów najmniej przejmują się, co mówią o nich inni. Są najszczęśliwsi wówczas, gdy realizują swoje własne projekty lub cele. To ludzie troskliwi, obowiązkowi, serio traktują sprawy sercowe i odznaczają się wiernością.

NOS GRECKI (prosty)

Przykład: Admirał Lord Nelson

Charakterystyka: Klasyczny, prosty nos oznacza kogoś, kto inspiruje, ale jednocześnie jest osobą praktyczną. Osoba ta posiada doskonałe zdolności organizatorskie. To ktoś, przy kim warto znaleźć się w chwilach kryzysu. Nie panikuje, ale logicznie myśli nad kolejnym ruchem. Posiadacze greckiego nosa trzymają swoje emocje na wodzy i ciężko jest ich rozszyfrować. Ciężko pracują, są wydajni i rzeczowi. Z taką osobą nie grozi nuda. Ma poczucie humoru, cięte riposty i świetny refleks.

NOS RZYMSKI (lekko garbaty)

Przykład: Robert Kubica, Tom Cruise

Charakterystyka: Taki nos wyróżnia przywódców, jest lekko garbaty na grzbiecie. Oznacza silną, i opanowaną osobowość. Ludzie o takich nosach dokładnie wszystko analizują i planują. Nie podejmują nieprzemyślanych decyzji i doskonale potrafią wpływać na innych ludzi. Są duszą towarzystwa na imprezach i mają ciągle coś do powiedzenia. Uwielbiają rozrywki umysłowe oraz mają zdolności matematyczne. Są dokładni i skrupulatni, ale również pomysłowi. To doskonali organizatorzy imprez, na których wszyscy się świetnie bawią. Lubią towarzystwo i rzadko bywają nieuprzejmi oraz agresywni. Właściciele takich nosów są odważni i zdroworozsądkowi.

Nos Nubijski (mały)

Przykład: Barack Obama

Charakterystyka: Ten nos jest długi i szeroki u nasady. Jest oznaką kreatywności i pasji. Posiadacze nubijskiego nosa zawsze myślą o nowych sposobach rozwiązania problemów i są prekursorami zmian. Są to osoby o otwartym umyśle, ciekawe świata i nie ukrywające swoich emocji. Czasem emocje te mogą prowadzić do ataków gniewu, ale naturalny urok tych ludzi szybko pozwala im naprawić błędy. Czasami są męczący bo ich wybuchy są trudne do przewidzenia.

NOS ZADARTY

Przykład: Nikole Kidman, Krystyna Janda, Kate Middleton, Stewen Tyler

Charakterystyka: Osoby z zadartym do góry noskiem są miłe, optymistycznie nastawione do życia i mają bogatą osobowość. Zazwyczaj mają wysoko rozwinięty instynkt opiekuńczy i otaczają bliskich i rodzinę dużą dawką miłości. Ludzie z takim nosem często wykazują się niesłabnącym entuzjazmem do nowych rzeczy i doświadczeń. Są weseli, nie robią problemów z drobiazgów i do życia podchodzą na luzie. Często okazują się niedojrzali emocjonalnie i trochę infantylni. Ogólnie są to osoby lubiane, które podchodzą do życia na luzie.

Po przeczytaniu tego artykułu możecie powiedzieć, że wszystko co zostało w min napisane to stereotypy – pewnie coś w tym jest… w końcu również one są wynikiem obserwacji i nauki zwanej statystyką. Jeżeli jednak okaże się, że cechy charakteru opisane w moim artykule choć w pewnym stopniu odpowiadają wybranemu kształtowi nosa, to będzie oznaczać, że nawet w sterotypach jest odrobina prawdy.

kształt nosa
pixabay.com
Kształt nosa mówi wiele o tobie; Nastogadka.eu

Fajna fryzura! Jak dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu swojej twarzy?