Kolory we wnętrzach

Barwy w mieszkaniu odpowiednie dla twojego charakteru?

Żyj kolorowo – jak dobierać kolory wnętrz i garderoby

Barwy, które nosisz mówią o tobie bardzo wiele i niosą podświadome przesłanie dotyczące twojego charakteru lub nastroju. 😉 Zobacz co wybrana część garderoby mówi o tobie. Wpływ, jaki mają kolory na nasz stan ducha jest ogromny!!! 🙂

kolory we wnętrzach :

Jak dobrać kolory we wnętrzach ? Czy kolory ścian mogą wpływać na nasze samopoczucie? Poznaj znaczenie kolorów i sprawdź, jak właściwie komponować barwy w mieszkaniu. Wybierz kolory wnętrz odpowiednie dla twojego charakteru.

CZERWONY – witalność, aktywność

Kolor ten lubią w swoim stroju osoby, którym odpowiada rozmach i działanie. Czerwień sprawia, że czujemy się aktywni, gotowi do otwartego, bezpośredniego działania. Jeżeli chcesz wyróżniać się z tłumu to załóż czerwoną sukienkę. 😉

kolory we wnętrzach

We wnętrzach:

Czerwony pobudza do działania, ożywia i wzmacnia. Dodaje optymizmu i siły dzięki czemu mamy więcej energii do osiągnięcia celów (ten kolor sprawdzi się idealnie w biurach). Idealny dla ludzi ospałych i przemęczonych.

POMARAŃCZOWY – ciepło, bezpieczeństwo, inspiracja

Kolor optymistów. Strój koloru pomarańczowego wskaże natomiast twoją śmiałość, chęć przygód i entuzjazm. Ludzie lubiący ten kolor są zdecydowani i pewni siebie, z dużym poczuciem humoru i chęcią towarzyskiej konwersacji. Pomaga przełamywać bariery i nawiązywać znajomości.

kolory we wnętrzach

We wnętrzach:

Kolor ten poprzez swoje ciepło daje radość, dodaje otuchy, podnosi poczucie własnej wartości  i poprawia nastrój. Ładnie wygląda w kuchniach. 😉

ŻÓŁTY – radość, ciepło, pewność siebie

Kolor żółty w ubiorze jest najodpowiedniejszy dla osób lubiących mieć nad wszystkim kontrolę. Działa on inspirująco i sprzyja otwartości umysłu. Związany jest ze słońcem, życiem i radością. Chcesz poprawić sobie humor to zerwij żółty kwiatek! 😉

We wnętrzach:

Żółty, to żywy kolor, pełen radości, idealny na smutek i depresję. Inspiruje i dodaje pewności siebie. Rozjaśnia myślenie i poprawia pamięć. Wskazany dla ludzi poszukujących zastrzyku energii. Dobrze sprawdzi się w gabinecie. 🙂

ZIELONY – spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura

To kolor natury i nadziei. Jeśli lubisz ten kolor – oznacza to, że cenisz sobie przyrodę i płynące od niej poczucie bezpieczeństwa oraz dążysz do harmonii. Ubierając się na turkusowo, chcesz aby dostrzegano w tobie młodzieńczy wygląd.

kolory we wnętrzach

We wnętrzach:

Kolor ten idealnie nadaje się do relaksacji, ponieważ poprzez swoje oddziaływanie pomaga utrzymać w równowadze energię zarówno fizyczną jak i psychiczną (ten kolor sprawdzi się w SPA). Pomaga się odprężyć po długiej pracy umysłowej. Wskazany dla osób nadmiernie aktywnych.

JASNA ZIELEŃ: kojarzy się najczęściej z wiosną, zatem przywołuje na myśl coś świeżego, nowego, odradzającego się.


NIEBIESKI – świeżość, przestrzeń, spokój

Niebieskie stroje sugerują duchowość i uporządkowanie. Osoby ubierające się na niebiesko często lubią spokój i ciszę, są lojalni i uczciwi. A w swojej szafie warto mieć niebieską bluzkę czy żakiet, ponieważ jest to kolor, w którym wzbudzamy zaufanie i wiarygodność (sprawdzi się przy rozmowie o pracę, ważnej negocjacji). Szczególnie osoby o niebieskich oczach, potęgują wrażenie osoby lojalnej i uczciwej.

We wnętrzach:

Kolor ten ze względu na swe wychładzające właściwości, idealnie sprawdza się na lato. Przy tym relaksuje, odpręża i ułatwia zasypianie. Jest to najodpowiedniejszy kolor do sypialni. Sprawia również, że spada aktywność naszego organizmu, co wprowadza jeszcze więcej spokoju. Dużą zaletą jest również fakt, że poprawia znacznie naszą koncentrację i przyswajanie wiedzy. Idealny dla osób zmęczonych psychicznie. 😉

FIOLETOWY – spokój, relaks, emocje

Ubierając się na fioletowo oczekujesz, że ludzie z twojego otoczenia będą Ciebie szanować. Fiolet często preferują w swoim stroju artyści, ze względu na jego właściwości kreatywne i duchowe.

kolory we wnętrzach
7_IKEA

We wnętrzach:

Fioletowy znakomicie wycisza i łagodzi objawy stresu, dlatego zalecany jest dla osób, które cierpią na bezsenność. Jego zaletą jest również wspomaganie organizmu przy wysiłku umysłowym, gdyż poprawia koncentrację. Ułatwia panowanie nad emocjami oraz zwiększa poczucie własnej wartości.

CZARNY – pewność siebie, tajemniczość

Czarny uznawany jest za symbol tajemnicy. Osoby noszące ubrania w tym kolorze często są pewne siebie. Czarny pasuję do każdego innego koloru. 😉 Barwa ta również podkreśla autorytet, dodaje kompetencji i tajemniczości.

We wnętrzach:

Kolor czarny wbrew negatywnym skojarzeniom, gdy jest stosowany w odpowiednich proporcjach, wycisza i uspokaja oraz dodaje pewności siebie.

kolory we wnętrzach

BIAŁY- intuicja, ochrona

Biel jest kolorem niezależności. W stroju kolor ten kojarzony jest z czystością, nieskazitelnością i niewinnością. 😀

We wnętrzach:

Biały korzystnie wpływa na zmysł intuicji, ochrania przy tym i odbija negatywne emocje oraz energię. Kolor ten dodaje również optymizmu i poprawia samopoczucie.

BRĄZOWY- stabilność, wiedza

Osoba wybierająca go do swojego stroju jest oddana swojej rodzinie, pracy i przyjaciołom. W życiu jest konkretna i praktyczna. Jeśli podoba ci się brąz – umiesz docierać do sedna sprawy, traktujesz wszystko w sposób prosty i bezpośredni. 🙂

kolory we wnętrzach

We wnętrzach:

Brązowy kojarzy się z równowagą, spokojem, stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa. Wspomaga również koncentrację  oraz przyswajanie wiedzy.

A wy, który kolor lubicie najbardziej? 😉

Kolory we wnętrzach;  Nastogadka .eu

 

Źródła zdjęć: wnetrza-ze-smakiem.pl, www.vubu.pl, www.luxlux.pl, dom.wp.pl, deko-rady.pl