Kolorowanki – dobre zajęcie dla dzieci. Przez ten stereotyp większość z nas swój ostatni kontakt z kolorowankami miała w przedszkolu. Czy słusznie?

Jedna kolorowanka – wiele zalet

Każdemu z nas dzieciństwo kojarzy się z beztroską, zabawą i szczęściem. W dorosłym życiu, kiedy nieodłącznie towarzyszy nam stres a wywierana na nas presja przez otoczenie jest ogromna chętnie wrócilibyśmy do tamtych ‘starych ‘ i ‘dobrych’ czasów. Niestety jest to nie możliwe, ale możemy znów choć trochę poczuć się dziećmi dzięki kolorowankom antystresowym! Są one skierowane głównie do dorosłych, ale zdobyły uznanie również wśród młodzieży. To zupełnie nowy sposób na odstresowanie się i spełnienie lub odkrycie swoich ambicji twórczych. Dzięki nim nie trzeba mieć talentu plastycznego, aby stworzyć coś niestandardowego, pięknego i cieszącego oko. Kolorując możemy się na chwilę zatrzymać, odpocząć, wyciszyć i nie myśleć dosłownie o niczym co niezwiązane jest z doborem kolorów. Z powodu licznych zalet można dostać je praktycznie wszędzie – w księgarniach, na stronach internetowych lub kioskach.

kolorowanki
original-1920-1443626646-7
Które wydanie treningów antystresowych będzie dla ciebie najodpowiedniejsze?
Kolorowanki?

Największą popularnością cieszą się tak zwane ,,Esy – floresy”. Są dobrą opcją na początek, ponieważ zawierają dużo zróżnicowanych wzorów, dzięki czemu dowiesz się jaki typ obrazków najbardziej Ci odpowiada. ,,Piękne ogrody” – jak sama nazwa wskazuje przeważają w nich kompozycje roślinne. ,,Abstrakcja i ornamenty” – ten typ kolorowanek doskonale opisuje jedno słowo: abstrakcja. Znajdziesz w nich bardzo skomplikowane ornamenty jak i proste, graficzne wzory. Jeśli wolisz, aby kolorowanki przedstawiały jakąś postać – a konkretniej bajkowe wersje zwierząt sięgnij po kolorowanki pt. ,,Królestwo zwierząt”. Według mnie najciekawszą pozycją będzie ,,terapia antystresowa przez sztukę”.

Czym można kolorować? Cienkopisami, kredkami, pastelami, farbami – wszystkim co przyjdzie Ci do głowy. Ogranicza cię jedynie wyobraźnia. Ostatnio w wielu sklepach, na specjalnych półkach promocyjnych, można było znaleźć mnóstwo treningów antystresowych. Zakupiłam jeden, ponieważ słyszałam na ich temat mnóstwo pozytywnych opinii i …wpadłam jak śliwka w kompot. Prawie codziennie siadałam i kolorowałam. Pomagało mi się to odstresować i ‘oczyścić’ umysł. Według mnie kolorowanki antystresowe dla dorosłych są bardzo skuteczne. A wy, co o nich myślicie?

 

Źródła: dzieci.pl, kolorowanki_05, boprzydasie.blogspot.com, anetapisze.wordpress.com, allegro.pll, znak.com.pl www.cienistosc.pl, kobietawielepiej.pl, blaber.pl

 

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWelcome to the Jungle – czyli najważniejsze zmiany na Summoner’s Rift
Następny artykułFotografia krajobrazowa – porady dla początkujących.
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.