Kilka zasad imprezowicza! Jak mieć udane party!

Znalazłaś się na liście zaproszonych na fajne party? Nic dziwnego, jeżeli jesteś trochę zdenerwowana lub podekscytowana. Spokojnie, nie pozwolimy, aby stres zepsuł Tobie zabawę. Podpowiemy, jak się zachowywać, by nie zrobić sobie obciachu i zostać królową imprezy. 🙂

Rzeczy, które są odpowiednie:

 • Czy mogę się częstować? – TAK

          Jasne. Nie od dzisiaj wiadomo, że jedzenie pomaga ukoić nerwy. W dodatku chłopakom się podoba, kiedy dziewczyna ma zdrowy apetyt.

 • Czy mogę wyjść pierwsza na parkiet? – TAK

  Oczywiście! W ten sposób udowodnisz, że jesteś odważna i pewna siebie. Poczujesz się pewniej, kiedy zaciągniesz na parkiet jeszcze jedną z przyjaciółek. Ani się obejrzycie, a dołączą do Was inni goście.

 • Powinnam zaoferować pomoc w przygotowaniach? – TAK

  Jeżeli to impreza twojej przyjaciółki, powinnaś spytać, czy możesz w czymś pomóc. Często wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, ale gospodyni może potrzebować wsparcia… lub nie ma pomysłu na atrakcje dla gości.. 😉

 • Czy mogę poprosić o piosenkę? – TAK

  Oczywiście, ale raczej odradzamy depresyjne nuty. Jeśli twoja ulubiona piosenka zachęca bardziej do refleksji niż do tańca, możliwe, że goście opuszczą parkiet, aby zastanawiać się nad sensem życia…  3:)

 

Rzeczy, które są nieodpowiednie:

 • Mogę kogoś przyprowadzić? – NIE

  Jeśli wcześniej nie spytałaś o pozwolenie gospodarza imprezy, postawisz go w niezręcznej sytuacji i może być później na Ciebie zły. W dodatku bawiąc się tylko ze znajomymi nie poznasz nikogo nowego.

 • Czy muszę się wszystkim przedstawiać? – NIE

  Wchodząc, zwróć się w kierunku gości i powiedz: ,,Cześć jestem (tu podaj swoje imię)”, a później przywitaj się z przyjaciółmi. W ten sposób unikniesz kłopotliwych sytuacji (np. przedstawisz się tej samej osobie dwa razy).

 • Jeśli inni piją alkohol, to ja też muszę? – NIE

  Bycie pod wpływem alkoholu jest… obciachowe! Chyba nie chcesz następnego dnia oglądać swoich kompromitujących fotek? Mówiąc ,,nie”, pomyśl, że będziesz jedyną, która zachowa klasę. 😉

 • Dobrze jest pojawić się na imprezie przed czasem? – NIE

  Nie! (chyba, że poprosi cię o to gospodarz). Nie ma nic gorszego niż samotne czekanie na pozostałych gości. Gospodarz może być jeszcze nieprzygotowany na przyjęcie gości. Z drugiej strony nie dobrze jest przyjść za późno, kiedy wszyscy są już pochłonięci zabawą i nikt nie zwraca na ciebie uwagi… Złoty środek: maksymalnie można pojawić się pół godziny po oficjalnym rozpoczęciu imprezy. Większe opóźnienie może być odebrane jako lekceważenie organizatora imprezy – NIE POLECAM.

 

SUPER PORADY

 • Nie zabieraj zbyt dużej torebki, będzie ci przeszkadzała w tańcu.

 • Nie myśl cały czas, o tym jak wyglądasz i nie biegaj co chwila do łazienki, żeby poprawić makijaż, tylko baw się dobrze!!!

 • Nie zostawaj dłużej niż rodzice Tobie pozwolili, bo jeśli się spóźnisz, możesz nawet nie myśleć o kolejnej imprezie.

 • Nie idź na ważną imprezę z chłopakiem, którego dobrze nie znasz.
 • Do torebki zapakuj: gumkę do włosów, spinki, agrafkę, bezbarwny lakier do paznokci i zapasowe rajstopy, będziesz przygotowana na każdy wypadek.

Trik

Jeśli w rajstopach zrobi ci się oczko, to pomaluj je bezbarwnym lakierem do paznokci,

wtedy nie zrobi się większe… To naprawdę działa!!!

 • Jeśli idziesz w szpilkach to przećwicz wcześniej chodzenie w nich. Nie zapomnij wziąć balerinki na zmianę (do tańca) i plastry na odciski!

 • I najważniejsze; po prostu wyluzuj i… baw się świetnie.

To już koniec naszych porad. Mamy nadzieję, że Tobie się przydadzą i nie popełnisz gafy na żadnej imprezie…

Źródła;  magazyn ,,Bravo GIRL!”

Kilka zasad imprezowicza! Jak mieć udane party! Nastogadka .eu

Randka marzeń, czyli porady dla niej i dla niego