Karate – moja pasja. Sporty walki kształtują osobowość.

Od dwóch lat chodzę na zajęcia kyokushin. Już po pierwszych treningach zafascynowała mnie taka forma spędzania czasu.  Trenuję w każdej wolnej chwili co raz to nowsze i trudniejsze układy. Mam 6 KYU czyli żółty pas ( za niedługo będę zdawać na zieloną belkę). Polecam tą dyscyplinę sportu każdemu nastolatkowi. W klubie poznałam wielu fajnych ludzi i zyskałam możliwość pozbycia się negatywnej energii dnia codziennego. Jeżeli trenujecie karate lub inne ciekawe sztuki walki, to niech napisze do mnie o swoich osiągnięciach, sukcesach i motywacji.
Kanku symbol Kyokushin Karate

Stopienie KYU:
10 KYU – biały pas
9 KYU – niebieska belka
8 KYU –  niebieski pas
7 KYU –  żółta belka
6 KYU –  żółty pas
5 KYU –  zielona belka
4 KYU –  zielony pas
3 KYU – brązowa belka
2 KYU – brązowy pas
1 KYU – czarna belka

Oto 7 powodów dla których warto ćwiczyć karate:
STANOWCZOŚĆ I OPANOWANIE

Sztuki walki są praktycznym kursem w treningu stanowczości.

OSIĄGANIE CELÓW

Przyczynia się do rozwoju umiejętności zdobywania celów. Uczniowie pracują, by poprawić swoje umiejętności jak najlepiej potrafią.

POTRZEBA PRZYNALEŻNOŚCI

Wyraźną przewagą karate nad grami zespołowymi jest to, że każdy uczestnik może brać czynny udział w zajęciach, w przeciwieństwie do gier zespołowych, gdzie gracz nie może się przebić lub kończy na ławce rezerwowych. Karate pozwala każdemu występować na najwyższym poziomie. Jest to sport wyraźnie indywidualny. U uczniów rozwija się specjalne przywiązanie, które jest wzmocnione poprzez mistykę, która otacza karate.

KONCENTRACJA I NAUKA

Treningi  mogą pomóc każdemu uczyć się. Koncentracja jest niewątpliwie produktem ubocznym karate. Tradycyjne kata jest lekcją samokontroli – kontrola fizyczna i psychiczna. Utrzymywanie niskiej pozycji, pamiętanie każdego ruchu i wykonywanie go z siłą wymaga wysiłku.

STAWANIE SIĘ DOROSŁYM
Karate oferuje jasne oceny rozwoju. Sukces może być osiągnięty na drodze indywidualnej pracy. Każdy uczeń widzi rezultat swojego wysiłku. Nie jest on podkreślany ani osłabiany grupowym wysiłkiem.

KORZYŚCI FIZYCZNE

Zarówno górna jak i dolna część ciała musi wykonywać skoordynowane ruchy. Brak koordynacji ruchowej może znaleźć najlepsze lekarstwo dla rozwinięcia równowagi i płynności ruchów właśnie w sztukach walki. Pojemność płuc jest również powiększana poprzez trening karate.

NAPASTNICY

Przeciwnie do tego, co rodzice mogliby sądzić, trening sztuk walki nie przygotowuje nikogo na otwartą rozgrywkę z „zaczepiaczem”; raczej powoduje wygaszenie sygnałów prowokujących agresję. Sztuki walki uczą patrzeć przeciwnikowi w oczy. Sparing uczy kontroli oddechu. Praca nad pozycjami jest integralną częścią rozwijania równowagi, siły i szybkich przemieszczeń.
Emblemat Kyokushinkai w zapisie kanji

 

Zródło: http://kyokushin.vgh.pl/news.php

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMój wielki przyjaciel pies – Rhodesian ridgeback
Następny artykułOgród Japoński we Wrocławiu
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.