Jak zrobić dobre selfie?

Każdy z nas na pewno chociaż raz robił sobie selfie czy sweet focie.

Ta moda ogarnęła cały świat.

Nie tylko nastolatki ale i również politycy, a nawet sam papież robią sobie takie zdjęcia. Jak zadbać o to, żeby wyszły jak najlepiej? Oto kilka naszych rad:

1. Tło – ( jedne z najczęstszych popełnianych przez nas błędów) Często robiąc sobie tego typu zdjęcia nie zwracamy uwagi na drugi plan. Zadbaj o to, żeby był czysty i ładny.

2. Poza – Wybierz luźną pozę, w której dobrze będziesz się czuć. Wybierz swój lepszy profil. Nie kombinuj, bo wyjdziesz nie naturalnie.

3. Wygląd – przed każdym zdjęciem popraw wygląd (ułóż włosy, popraw ubranie). Wybieraj ubrania, które zmienią twoją sylwetkę na lepsze. Na przykład poziome paski dodają kilka centymetrów. Nie ubieraj się jednolicie, to odwraca od Ciebie uwagę.

4. Cera – Pamiętaj, żeby zamaskować niedoskonałości ale uważaj na fluid, na zdjęciach jest intensywniejszy niż w rzeczywistości.

5. Mimika – Zanim zrobisz jakiekolwiek zdjęcie, wybierz minę, w której czujesz się dobrze i ładnie w niej wyglądasz.

cenna wskazówka:

Zamiast pokazywać wyłącznie twarz wyrażającą emocje, pokażmy też co je wzbudza. Najlepsze w tym celu będzie skorzystanie z funkcji smartfona, która w tym samym kadrze ujmuje obraz z obu jego kamer. Pozwala to zarejestrować nie tylko autoportret, ale też to, co mamy przed sobą. Otrzymujemy wtedy 2 zdjęcia lub 2 filmy w jednym. Selfie na szczycie góry nie będzie już tylko zdjęciem naszej głowy na tle nieba, ale pocztówką z górskich szczytów, pokazującą jak spędzamy czas wolny.

źródło: www.polki.pl

 Jak zrobić dobre selfie?  Nastogadka.eu
dobre selfie
pixabay.com