Jak zadbać o pędzle do makijażu.

Oprócz zwracania uwagi na włosie z jakiego wykonane są pędzle musisz pamiętać o ich pielęgnacji, oczyszczaniu a także o odpowiednim przechowywaniu, jeśli chcesz, aby służyły jak najdłużej. 😉

Mydło w płynie – najlepszy środek do mycia pędzli. Pamiętaj, aby podczas mycia zawsze trzymać pędzel włosiem do dołu. Najpierw zmocz pędzel pod bieżącą wodą a następnie nałóż środek myjący. Nie używaj w tym celu szamponów bo ciężko je później spłukać.

Po każdym użyciu pędzli (szczególnie tych używanych do produktów o płynnej lub kremowej konsystencji) musisz pamiętać o ich czyszczeniu, ponieważ brudne pędzle stosowane przez tydzień mogą spowodować pogorszenie się kondycji twojej skóry.

Odżywka do włosów, która wymaga spłukania doskonale zmiękczy zmierzwione lub twarde włosie pędzli (nie zależy to od tego czy jest ono naturalne czy syntetyczne).

Niech pędzle wyschną same (z główką skierowaną lekko w dół) – nie susz ich suszarką i nie wystawiaj na słońce.

Pędzle najczęściej trzymamy w łazience – to wielki błąd, ponieważ wilgoć i ciepło sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Dlatego pędzle powinny być przechowywane w suchym miejscu np. sypialni.

RADA

Tłustych kosmetyków o kremowej konsystencji (np. podkładów i pomadek) ciężko jest pozbyć się z pędzli. O dziwo najłatwiej będzie zmyć je … również tłustym produktem np. mydłem w płynie wymieszanym ze zwykłym olejem. Taka mieszanka z pewnością rozpuści trudne do usunięcia zanieczyszczenia. Nie zapomnij o dokładnym powtórnym umyciu takiego pędzelka, tym razem samym mydłem.

Podczas mycia pędzli wykonuj nimi koliste ruchy na dłoni albo delikatnie przesuwaj włosie raz w lewo, raz w prawo. Jeśli chcesz zapobiec rozklejaniu się pędzli to pamiętaj o tym, aby płukać i moczyć je zawsze zgodnie z kierunkiem włosia, nigdy pod włos.

Najczęściej pędzle, czekając na ponowne użycie, stoją na baczność lub leżą np. w kubku . Chociaż jest to wygodne dla użytkownika to nie jest to korzystne dla pędzli, ponieważ powoduje to ich rozklejanie, strata zawartości i kształtu główki, łamanie i plątanie włosia.

Jak zadbać o pędzle do makijażu. Mam nadzieję, że Wam pomogłam.

Powodzenia

Źródła: książka pt. ,,Red Lipstick Monster – tajniki makijażu”, którą bardzo polecam. 😉