Jak wybielić zęby domowym sposobem.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak bardzo ważny jest piękny i zdrowy uśmiech. Zamiast wybielać zęby w sposób chemiczny, niezdrowy dla szkliwa, zaufaj naturze. Poniżej zajdują się, tanie i skuteczne domowe sposoby na wybielenie zębów. 😉

 

klub.e-zdrowe.pl-

Skórka pomarańczy.

Skórka pomarańczy ma właściwości wybielające, dlatego codziennie nacieraj zęby jej wewnętrzną częścią.

 

86437943499_vftrticzaaczkgyyfyny

Truskawki.

Rozetrzyj dwie lub trzy truskawki na papkę. Nastepnie używaj jej jako pasty do zębów. Truskawki, oprócz właściwości wybielających, posiadają również właściwości czyszczące zęby. Ich częste jedzenie zapobiega osadzaniu się kamienia na zębach.

 

www.kobieta.pl-

Sok z cytryny.

Myj zęby świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny (wcierając go palcem lub wacikiem w powierzchnię zębów). Kwas zawarty w cytrynie ma właściwości wybielające.

 

63484609369_eqhlqlcjkjuurkmcnnme

Liść laurowy ze skórką pomarańczy.

Wysuszony i sproszkowany liść laurowy zmieszany z suchą (i sproszkowaną) skórką z pomarańczy jest znakomitym sposobem na wybielenie zębów. Ochroni cię on przed próchnicą zębów.

 

beznazwy

Orzech włoski.

Rozdrobniony orzech włoski naturalnie wyczyści zęby, zapobiega ich żółknięciu i osadzaniu się kamienia. Utrzyma twoje zęby białe i wolne od bakterii.

 

www.urzadzamy.pl-

Soda oczyszczona.

Weź łyżeczkę sody, zmieszaj ze szczyptą soli jodowanej i wcieraj tę mieszankę w zęby za pomocą szczoteczki. Musisz jednak uważać – sól ma działanie ścierające i może spowodować osłabienie szkliwa, a tym samym pogłębić nadwrażliwość zębów na różne czynniki, takie jak np. temperatura.

 

 

kobietamag.pl-Olejek goździkowy.

Do pasty (nałożonej już na szczoteczkę) dodaj kroplę olejku goździkowego. Olejek goździkowy ma wyjątkowe właściwości – wzmacnia szkliwo, zmniejsza wrażliwość zębów, działa przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie.

www.laserdent.waw.pl-

Pasta wybielająca.

Podczas szukania odpowiedniej pasty do swoich zębów o właściwościach wybielających, wybieraj te o niskim współczynniku ścieralności. Istnieje fałszywe przekonanie, że pasty wybielającej można używać tylko na przemian ze zwykłą. Dobrze dobrana pasta wybielająca nadaje się do codziennego użytku i może być też stosowana nawet w przypadku zębów wrażliwych. Chcąc osiągnąć dobre rezultaty, nie można zapomnieć o regularnym stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

 

Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej.

Żuj gumy, używaj płynów do płukania jamy ustnej i nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębnych. Myj zęby rano i wieczorem oraz po każdym posiłku.

Paski wybielające

Pomagają one w pozbyciu się przebarwień i wybieleniu zębów. Paski te są bardzo cienkie i praktycznie niewidoczne po założeniu. Pokryte są żelem wybielającym na bazie nadtlenku karbamidowego i nosi się je zazwyczaj dwa razy dziennie przez 5 – 30 minut dziennie (w zależności od rodzaju). Rezultaty widoczne są już po kilku dniach zaś efekt wybielenia zazwyczaj utrzymuje się przez niemal rok.

f7dobry.pl-

Ciekawe!

Kawa i herbata niestety powodują żółknięcie zębów – aby temu zapobiec, pij je przez słomkę, ponieważ wtedy płyn będzie miał bardzo mały kontakt z zębami.

Wskazówki:

  • Unikaj kawy, musztardy, ketchupu, coli, czerwonego wina, czerwonych sosów.
  • Codziennie używaj nici dentystycznych.
  • Jeśli palisz – to przestań (Nalot tytoniowy przenika przez szkliwo a powstałe przebarwienia mogą być bardzo trudne do usunięcia poprzez samo szczotkowanie zębów).
  • Myj zęby po każdym posiłku lub – jeśli nie masz takiej możliwości – żuj gumy czyszczące zęby.
  • Używaj szczoteczki elektrycznej.

Ostrzeżenia

  • Wybielanie zębów domowymi metodami nie trwa jedną noc. Musisz uzbroić się w cierpliwość.
  • Aby całkowicie i dokładnie usunąć kamień z zębów, udaj się do dentysty.
  • Prawie wszelkie wybielanie zębów trochę je niszczy i osłabia szkliwo.

Źródło: onet.pl, www.niam.pl, www.kobieta.pl, kobietamag.pl-., klub.e-zdrowe.pl, www.urzadzamy.pl, zeberka.pl

f7dobry.pl, www.laserdent.waw_.pl, www.instytut. pl, tipy.pl
Jak wybielić zęby domowym sposobem: Nastogadka.eu

zobacz również: http://nastogadka.eu/okulary-ksztalt-twarzy/

1 KOMENTARZ