Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu wzorów np. z papierowej serwetki i wielokrotnym pokrywaniu ich lakierem na odpowiednio spreparowaną powierzchnię np. szkło, drewno, plastik. Te metoda jest wykorzystywana do zdobienia wielu przedmiotów codziennego użytku np. szkatułek, koszyczków, opakowań na chusteczki, tac… a motywy wyglądają jak ręcznie namalowane.

SONY DSC

Jak zrobić szkatułkę na biżuterię techniką decoupage?

Potrzebne przybory:

 • pędzle różnej wielkości

 • lakier do drewna

 • klej do drewna

 • farby akrylowe

 • nożyczki

 • czasopisma, ozdobny papier lub zdjęcia

Wykonanie:

 1. Wybierz pojemnik, który chcesz ozdobić.

 2. Przygotuj podkład. Jeśli pudełko jest drewniane powinieneś wypolerować je papierem ściernym, usuwając resztki papieru lub lakieru. Następnie pomaluj je wybraną farbą i poczekaj, aż wyschnie.

 3. Kompozycję z wycinanek ułóż na pudełku.

 4. Rozcieńcz klej małą ilością wody (ilość zależy od rodzaju papieru). Posmaruj klejem niewielką powierzchnię pudełka i spód wycinanki. Przyklejając ją dociskaj od środka na zewnątrz, aby się nie pofałdowała.

 5. Kiedy wycinanka będzie sucha, pomaluj ją kilka razy bezbarwnym, błyszczącym lakierem.

  Trik

  Spróbuj wycinanek z papieru ryżowego. Dają wyjątkowe efekty.

Czy podoba się Wam szkatułka autorstwa mojej przyjaciółki? Jakie znacie inne metody zdobienia?

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJak zrobić zmywalny tatuaż?
Następny artykułRecenzja książki – “Historia prawdziwa Kapitana Haka”
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.