Jak mieć spójne konto na Instagramie?

Prowadzisz profil na Instagramie a wszystkie twoje wysiłki sprowadzające się do robienia jak najlepszych zdjęć i wrzucania ich w miarę regularnie spełzają na niczym? Nadal na ekranie nie pokazuje Ci się tyle serduszek ile byś chciała?

Może problem leży w czymś zupełnie innym np. spójności twojego profilu. Przeciętny użytkownik jeśli trafi na nasz profil to poświęca na podjęcie decyzji czy chce nas zaobserwować czy jednak nie jedynie od 6 do 8 sekund. Masz tylko 6-8 sekund, aby przekonać użytkownika, że to właśnie Ciebie warto zaobserwować. Pierwszy rzut oka, pierwsze wrażenia – musisz się postarać, aby były one jak najbardziej pozytywne. Taka osoba nie będzie przyglądać się każdemu pojedynczemu zdjęciu z osobna a potraktuje je jako jedną, wspólną całość.

Co prawda jest dużo zwolenników dowolnego układu, którzy argumentują takie rozwiązanie tym, że każde z ich zdjęć jest osobnym, indywidualnym arcydziełem sztuki i nie musi być integralną częścią większej całości, żeby ich profil był chętnie odwiedzany. Jednak ja jestem zwolennikiem tej drugiej szkoły. Poza tym praktycznie wszystkie regularnie odwiedzane przeze mnie profile są tego typu, dlatego może warto trochę popracować nad spójnością, ponieważ przynosi to niezwykle zadowalające rezultaty i większą liczbę interakcji na twojej stronie.

Są różne rozwiązania:
Jeden kolor, element przewodni

Myślę, że to jedna z najbardziej wymagających metod, ale warta zachodu. Powtarzalność to zaraz obok symetrii cecha, która sprawia, że podświadomie odbieramy daną rzecz czy zjawisko jako bardziej intrygującą czy po prostu ładną bo powtarzalność jest często utożsamiana z harmonią a ona właśnie z pięknem.

Delikatnie przygaszenie kolorów, pastelowe kolory, mały kontrast

To zabiegi, które spotykam ze wszystkich tutaj podanych chyba najczęściej szczególnie wśrókont należących do blogerek lub youtuberek. Na internecie znajdziecie masę poradników, jak właśnie robić i edytować zdjęcia w ten sposób. Ja poniżej zamieszczam jeden, nad którym warto się pochylić.spójność Instagrama

https://www.instagram.com/viva_a_viva/?hl=pl

Czerń i biel

Początkowo była to moja ulubiona metoda, ponieważ uważałam ją za najprostszą. Pyk, zdjęcie bez wyrazu zmienione na czerń i biel nagle staje się zdjęciem klimatycznym i niezwykle artystycznym – przyznaję, że dość często tak jest, ale nie zawsze. I trzeba uważać, aby nie popaść w nawyk zmieniania wszystkiego na czerń i biel, nawet kiedy to właśnie kolor powinien grać pierwsze skrzypce. Dlatego wybierając tą opcję, trzeba pamiętać, aby nie przesadzić, przecież jedno czy dwa zdjęcia w kolorze nikomu nie zaszkodzą… Jednak pamiętaj o umiejscowieniu ich we właściwym miejscu tak, aby nie zaburzyć układu swojego profilu. Może by tak dawać je na samym środku albo utworzyć z nich ‘schodki’? Jest mnóstwo możliwości, tylko musisz być na nie otwartym.spójność Instagrama

https://www.instagram.com/bnw_lumeilio/?hl=pl

Minimalizm

Jak to się mówi – minimalizm zawsze będzie w modzie. Nie no dobra, nikt tak nie mówi, ale według mnie tak właśnie jest. Minimalistyczne zdjęcia, często zachwycają mnie właśnie swoją prostotą, za którą nieraz idzie większy przekaz niż przy aż przeładowanych kadrach.

Publikowanie jednego zdjęcia jako kilka osobnych części składające się na całość – tu nic nie trzeba tłumaczyć a tylko podziwiać jak robią to inni i postarać się osiągnąć podobny efekt.spójność Instagrama

https://www.instagram.com/michal_szpakofficial/?hl=pl

Biała ramka wokół każdego zdjęcia

Myślę, że jest to najprostsza metoda. Nie trzeba się, aż tak bardzo martwić o kolorystykę, kontrast czy główny motyw zdjęć, jak w poprzednich przypadkach. Poza tym przy pionowych zdjęciach tak czy siak nie mamy dużego wyboru.spójność Instagrama

Jeśli jesteś artystą i chcesz dzielić się z innymi swoją twórczością polecam zapoznane się z tym profilem: https://www.instagram.com/sarahkbenning/?hl=pl

Poligon doświadczalny – apki

Myślę, że duże ułatwienie może stanowić aplikacja. Na której będziesz mogła roboczo sprawdzić jak prezentują się twoje zdjęcia w danym ustawieniu i jakie zmiany możesz łatwo wprowadzić bez utraty serduszek i komentarzy, jak ma to miejsce na Instagramie, kiedy musisz po prostu usunąć zdjęcie, żeby zmienić jego położenie.

Który sposób na spójny profil na Instagramie spodobał się Wam najbardziej? A może macie już z którymś pewne doświadczenia i chcecie podzielić się swoją opinią?
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTrogir i Split – dwa miasta, które warto odwiedzić będąc w Chorwacji
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.