Igrzyska Śmierci – krwawe zawody, w których muszą walczyć ze sobą, na śmierć i życie…

Dla niewtajemniczonych. O co chodzi w serii ,,Igrzyska śmierci”?

W totalitarnym państwie Panem każdego roku organizowane są Głodowe Igrzyska – krwawe zawody, w których muszą walczyć ze sobą, na śmierć i życie, dziewczyny i chłopcy wylosowani z dwunastu dystryktów. Kiedy zostaje wylosowana Primrose Everdeen, jej starsza siostra zgłasza się na jej miejsce. Katniss nie tylko udaje się wygrać, ale również przechytrzyć okrutnego prezydenta Snowa. Przez swoje czyny dziewczyna staje się symbolem walki dla umęczonych mieszkańców Panem i wbrew swojej woli walczy z prezydentem Snowem.

Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.2 – ostatnia cześć serii ,,Igrzyska śmierci”. Zdrada, miłość i żądza władzy – w tym filmie znajdziesz to wszystko!

igrzyska
film.onet.pl

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) znowu musi chwycić za broń! Jako Kosogłos – czyli symbol walki z okrutnymi władzami, razem z przyjaciółmi i rebeliantami z Dystryktu 13 wyrusza do stolicy Kapitolu, aby zabić krwawego prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Po drodze czycha na nią pełno pułapek i niebezpieczeństw. Jednak zanim Katniss wymierzy w niego grot swojej strzały, będzie musiała poradzić sobie nie tylko z armią Kapitolu, ale też ze zdradą i wielką tragedią.

 

igrzyska
multikino.pl

Czy uda jej się wygrać i uwolnić mieszkańców Panem? Czy Peeta znowu pokocha Katniss? Co czują do siebie Gale i Katniss? Kto zginie, a kto przeżyje tę wojnę? Do czego posunie się Alma Coin (Julianne Moore) – przywódczyni dystryktu 13, aby przejąć władzę? Co do powiedzenia będzie miał śmiertelny wróg Katniss – Snow? Odpowiedzi na te i na inne pytania znajdziecie w ostatniej części ,,Igrzysk śmierci”. Film pełen efektów specjalnych, zwrotów akcji, wzruszających scen, wstrząsających scen walki. Nie będziecie mogli oderwać oczu od ekranu. 😉

Idąc na film, myślałam, że fajniejsze momenty zostaną ominięte, lub zdawkowo pokazane. Jednak twórcy wykonali swoje zadanie znakomicie! Chociaż wcześniej wiedziałam co się stanie, to i tak film cały czas mnie zaskakiwał.

igrzyska
kultura.gazeta.pl

Opinie moich znajomych:

,,Film pełen akcji, chociaż czytałam książkę był dla mnie bardzo zaskakujący”.

,,Genialny. Chcę zobaczeć go jeszcze raz”.

,,Bardzo się wzruszyłam”.

,,Nie mogę doczekać się, aż wyjdzie na płycie”.

Poniżej zamieściłam zwiastun.

 

 

Źródła zdjęć: film.wp.pl-, kultura.gazeta.pl, multikino.pl-, film.onet.pl-, quentin.pl, czasopismo ,,Bravo Girl”.

,,Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.2″ – ostatnia walka Katniss. Nastogadka

zobacz również: http://nastogadka.eu/igrzyska-smierci-kosoglos-2/

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMARATON PISANIA LISTÓW – Napisz list, zmień życie!
Następny artykułGra ,,The Sims 4″
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.