Kosogłos 2.

Wypadki, śmieszne zdarzenia, super fakty. Poznaj kulisy kultowego hitu!!!
kosokłos
www.people.com

Na planie każdego filmu dzieją się rzeczy, których się w produkcji nie pokazuje.  O tych tajemnicach z planu wie najczęściej mała grupka ludzi i oczywiście wszyscy fani…

Oto kilka z nich:
 1. Dzięki roli w ,,Igrzyskach Śmierci” Jennifer Lawrence zyskała światową sławę. Jednak to wcale nie za to najbardziej ceni sobie udział w tej megaprodukcji. Co jest dla niej najważniejsze? Na planie poznałam dwójkę nowych przyjaciół! – mówi. – Josh (Hutcherson, 23 l.), Liam (Hemsworth, 25 l.) i ja kochamy się i tak już zostanie! Choć prace nad filmem dawno już skończone, trójka przyjaciół wciąż często się spotyka.
kosokłos
stopklatka.pl
 1. Trzy palce uniesione do góry w filmie były znakiem rebeliantów, którzy zbuntowali się przeciwko okrutnej władzy państwa Panem. Nie do wiary, filmowy gest bardzo szybko przeniósł się do realu. Obywatele Tajlandii używają go, jako znaku protestu przeciwko dyktaturze wojskowej, trzymajacej władzę w tym kraju. Kilku studentów zostało nawet aresztowanych za jego wykonywanie!
kosokłos
igrzyskasmierci.wikia.com
 1. W książce siostra Katniss, Primrose (w tej roli Willow Shields, 15 l.), miała białą kozę w czarne plamy o imieniu Lady. Na plan dostarczono jednak białą kozę i plamy trzeba było jej domalować… Farba się rozmazała i koza stała się szara. W efekcie scena z kozą została wycięta. 🙁
kosokłos
igrzyskasmierci.wikia.com-22
 1. Jennifer zgarnęła z planu kilka pamiątek. Przywłaszczyłam sobie łuk i strzały, a także broszkę z kosogłosem. Zawsze mam ją przy sobie – wyznaje aktorka.
 1. Coś dla prawdziwych fanów. W Północnej Karolinie, w USA są organizowane wycieczki po miejscach, w których kręcono ,,Igrzyska Śmierci”. W pakiecie jest także strzelanie z łuku… Jedziesz?
kosogłos
www.pinterest.com
 1. Mocną stroną filmu są realistyczne sceny walki. Można podziwiać w nich między innymi Finnicka (w tej roli Sam Clafin, 29 l.). Kręcenie tego typu scen może być niebezpieczne! – Kiedyś złamałem przy tym palec – wyznaje aktor – innym razem wpadłem do rowu i uderzyłem głową w jakąś rurę!
kosogłos
wiosenne-deszcze.blogspot.com-
 1. Jednak najtrudniejszą sceną okazało się dla Sama: -… wesele z Annie (Stef Dawson). Musiałem tańczyć i wszyscy się na mnie gapili. Dla mnie to była katorga. Nienawidzę tańczyć!
 1. W USA powstała nawet specjalna aplikacja na komórki o nazwie Mockingjay. Dzięki niej można sobie zrobić wirtualny makijaż lub pomalować sobie twarz w barwy wojenne.
 1. Największy żartowniś na planie? Woody Harrelson (54 l.) odtwórca Haymitcha! Aktor wkręcił reżysera Francisa Lawrance’a, że miał poważny wypadek. Lawrence chciał z tego powodu zawiesić prace nad filmem! – przesłał mi fotkę, na której wyglądał na rannego – mówi reżyser. – Pomyślałem: to koniec! I w tym momencie pojawił się Woody. Zdrowy jak ryba! Drań! 🙂
 1. Saga inspiruje ludzi na całym świecie. W sieci jest wiele amatorskich filmów nakręconych na jej podstawie. Najbardziej spodobała nam się historia miłosna Annie i Finnicka. Znajdziesz ją na kanale MainstayPro na YouTubie.
 1. Ups! Jen, Liam i Josh są profesjonalistami, ale nawet im zdarza się wtopa. – Najgorsze były te sceny, przy których trzeba było zachować powagę – tłumaczy Josh – Wtedy było wiadomo, że przynajmniej jedno z nas nagle wybuchnie śmiechem i zarazi tym innych. Czasmi powtarzaliśmy scenę dziesięć razy, zanim się wreszcie udała!
 1. Liam musiał się nieźle natrudzić, żeby przygotować się do scen walki – codziennie miałem trening kaskaderski. Regularnie uprawiałem też inne sporty, takie jak kick-boxing czy joggnig. Chodziłem na siłownię. To był niezły wycisk! – przyznaje aktor.
 1. Katniss i jej ekipa wykorzystują trójwymiarowy hologram przedstawiający plan Kapitolu, aby ustalić, jaką drogą najlepiej będzie dostać się do miasta. Mapa powstała na podstawie prawdziwych planów Paryża – to właśnie w tym mieście nakręcono dużą część filmu.

kosogłos, kot

 

 1. Buttercup, ukochany kot Primrose, został zagrany przez dziesięcioletniego kocura o imieniu Rion. Z książki można było się dowiedzieć, że ,,żadna z niego piękność”. W rzeczywistości jednak ten rasowy mainkun jest laureatem wielu kocich konkursów!

kosogłos

 1. Na końcu ,,Kosogłosa 2” Katniss staje twarzą w twarz ze swoim największym wrogiem, prezydentem Snowem (Donald Sutherland, 80 l). Scenę kręcono w ogrodzie zimowym w pałacu Pambouillet pod Paryżem. Specjalnie na tę okazję wyhodowano i zasadzono tam tysiące białych róż!
 1. Rezydencja prezydencka Snowa to element scenografii, który był rozbierany i stawiany ponownie za każdym razem, gdy prace nad filmem przenosiły się do kolejnych miejscowości. Był to prawdziwy dom, więc bardziej czuliśmy się jak ekipa budowlana, a nie filmowa – żartuje reżyser Francis Lawrence. Pierwowzór rezydencji – słynny Swan House – znajduje się w Atlancie w stanie Georgia.
kosogłos
igrzyskasmierci.wikia.com
 1. Ostatnie dwie części sagi były kręcone jednocześnie. Potrzebne były aż 152 dni zdjęciowe. Który z nich był dla Jen najważniejszy? To ten, gdy nagrywaliśmy scenę, w której Katniss oddaje swój ostatni strzał z łuku. Odkąd pięć lat temu zaczęłam trenować strzelanie na potrzeby filmu, wciąż miałam ten moment przed oczami… – wspomina aktorka.
kosogłos
naekranie.pl
 1. Pierwotna wersja sagi trwała trzy godziny. Po usunięciu niektórych scen film został skrócony prawię o godzinę. O, nie! Spokojnie, jest nadzieja! 🙂 wycięte sceny mają znaleźć się w wersji DVD, która ukaże się najprawdopodobniej pod koniec 2016 roku.

Wszystkie ciekawostki zaczerpnięte są z czasopisma ,,Bravo”.

18 rzeczy, których nie wiesz o filmie ,,Igrzyska Śmierci Kosogłos cz. 2”  Nastogadka Julia

Źródła: www.people.com, www.pinterest.com, wiosenne-deszcze.blogspot.com, stopklatka.pl, naekranie.pl, lylesmoviefiles.com, igrzyskasmierci.wikia_.com, czasopismo ,,

zobacz również: http://nastogadka.eu/igrzyska-smierci-kosoglos-cz-2/