Recenzja książki – “Historia prawdziwa Kapitana Haka”

2
Historia prawdziwa Kapitana Haka
pixabay.com

Recenzja książki – ” Historia prawdziwa Kapitana Haka “

Moja koleżanka Ala bardzo lubi czytać książki. Kiedy pytam ją, jaką książkę poleca, to od razu podaje setki propozycji :). Są jej ulubionymi prezentami na każdą okazję (bez względu na ilość, jaką dostanie i tak po miesiącu wszystkie są przeczytane). Książki, które mi poleciła, okazały się trafnym wyborem. Poprosiłam ją, aby opisała dla Was jedną z przeczytanych przez siebie książek.

Ostatnio przeczytałam książkę, typową przygodówkę pt. “Historia prawdziwa Kapitana Haka”. Zobaczyłam ją na półce w bibliotece miejskiej i od razu po nią sięgnęłam, nie ukrywam gdyby nie ta okładka to pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi. Po samym tytule można by rzec, że jest to książka dla 10 latków, których próbuje się zachęcić do czytania tytułami zawierającymi imiona postaci z bajek Disneya, ale gdy odwrócisz książkę by przeczytać opis twój umysł zasiewają wątpliwości, zadajesz sobie pytanie “A może jednak warto to przeczytać ?”. Odpowiedź brzmi “Tak, warto”. Jak już mówiłam jest to typowa przygodówka, której akcja dzieje się w pierwszej połowie XIX w. a jej  bohaterem jest oczywiście sławny kapitan Hak. W przypadku sagi ” Tunele” miałam pewne zacięcia, opisy mnie przytłaczały i zniechęcona, odkładałam książkę, tu było zupełnie inaczej wprost nie mogłam się od niej oderwać.
“28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nieślubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę
i jego matka muszą natychmiast opuścić dwór. Mijają lata. Dziecko dorasta, marząc o przygodach i morskich podróżach. Gdy ma trzynaście lat, jako James Fry wchodzi na pokład statku i… rozpoczyna życie pirata – wkrótce stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem imperium brytyjskiego. Ten wyjęty spod prawa wygnaniec ma przy sobie stary zegar – klucz do swej przeszłości. Do historii przejdzie jako Młody Lord, Bosy, Książę Mórz… Nikt jednak nie wie, że jest prawdziwym kapitanem Hakiem “.
Takie informacje znajdziecie z tyłu książki, mnie zachęciła  a Was? Moja ocena to 8/10. Piszcie w komentarzach swoje oceny, książki warte przeczytania, filmy warte obejrzenia, a ja chętnie przeczytam/obejrzę (chyba, że już to zrobiłam :)), wystawię ocenię i opis. Pozdrawiam 🙂
Historia prawdziwa Kapitana Haka; Nastogadka.eu
 
 
Źródło zdjęcia: www.empik.com
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJak samemu zrobić decoupage?
Następny artykułJak zrobić dobre selfie?
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.

2 KOMENTARZE