Pokemon GO – darmowa gra miejska należąca do gatunku gier fabularnych, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej, stworzona przez firmę Niantic i wydana w lipcu 2016 roku. ~ Wikipedia

Nie zajmujmy się jednak definicją z internetu i przyjrzymy się bliżej samej grze. Screeny są wykonane na moim koncie w grze (proszę jednak o nie ocenianie… nie za bardzo wkręciłem się w Pokemony).

1

Cała gra skupia się na tej o to planszy, to na niej, gdy chodzimy po mieście wyskakują nam pokemony. Proste i oczywiste (Michał stwierdza coś co wszyscy wiedzą).
Na dole naszej mapy znajdują się trzy małe punkty:
1. Ta ikona po lewej. Tam, jak klikniemy, to mamy wszystkie informacje o naszej postaci.

22         33

Widzimy tu główne informacje, czyli do jakiego Team’u dołączyliśmy, nasz poziom, datę rozpoczęcia gry (nie patrzcie na to u mnie, zacząłem grać i szybko przestałem bo nie miałem czasu :’) ), ilość posiadanych Pokecoins oraz nasze osiągnięcia.

W Pokemon GO mamy możliwość dołączenia do jednej z 3 drużyn:

1. Team Mystic
2. Team Valor
3. Team Instinct
2. Biały to pasek. Tam pokazują się Pokemony w naszej okolicy. Wiadomo, na pierwszym miejscu w liście będą te, które są najbliżej.
3. Ostatni jest obraz w środku, czyli Poke Ball, który pokazuje nam kilka opcji, mamy tu nasz Pokedex, Sklep, Pokemony i przedmioty. Tutaj też znajdują się ustawienia i drobne instrukcje gry.44

Nasze Pokemony, tu mamy wgląd na wszystkie, możemy im podnosić poziom CP i ewoluować, dzięki specjalnym cukierkom.

55   66

Naszą drużyną możemy segregować, tak jak nam się podoba. Alfabetycznie, numerami, życiem, czasem złapania i poziomu CP.

77

Obok Pokemonów znajdują się jajka, które możemy znaleźć w Pokestopach. Każde ma inną liczbę km do przejścia, różni to się rzadkością wyklutego Pokemona.
Z 2 km może nam się wykluć: Bulbasaur, Charmander, Squirtle, Caterpie, Weedle, Pikachu, Clefairy (i kilka innych).
Z 5 km: Mr. Mime, Porygon, Horsea, Koffing, Voltorb, Drowzee, Grimer (i wiele innych).
Z 10 km: Onix, Scyther, Jynx, Electabuzz, Magmar, Eevee, Snorlax (i inne).

88

W Pokedeksie znajdziemy informacje o Pokemonach, które widzieliśmy i złapaliśmy.

99      100

Na przedmiotach zbytnio się nie skupiałem w grze. Potion to wiadomo – uleczenie. Revive – ożywia nasze Pokemony, gdy te są niezdolne do walki. Incense – przyciąga do nas dzikie Pokemony. Poke Ball – służą do łapania stworków. Egg Incubator – służy do wykluwania jajek.

120    110

Sklep, to miejsce gdzie kupimy wszystkie potrzebne nam przedmioty, ulepszymy torbę i miejsce przechowywania Pokemonów, oraz zaopatrzymy się w monety potrzebne do kupna tych wszystkich rzeczy.
I to chyba wszystko o podstawach. Następnym razem, może uda się zrobić filmik z gry 😉

Źródło zdjęcia: www.planeta.fm