Galeria zdjęć, czy już film – czyli jak stworzyć animacje poklatkową?

1

Galeria zdjęć, czy już film…

Ciekawy efekt iluzji ruchu dają filmy montowane poklatkowo. Aby stworzyć taki film musisz zrobić kilkanaście zdjęć w kolejności chronologicznej ruchomego obiektu. Później przetworzyć je i zamienić na ruchomy obraz. Uzyskasz dzięki temu animację, która w wyjątkowo dokładny sposób dokumentuje zachodzące zjawisko i zyskujesz możliwość wprawienia w ruch, statycznych zdjęć uzyskując klip filmowy.

Montaż poklatkowy wykorzystuje się również w celu dokumentowania zjawisk zachodzących bardzo powoli, aby można było je obserwować w stosunkowo krótkim czasie.

Technika ta pozwala twórcy znacznie przyspieszyć ruch obserwowanego obiektu (np. zachód słońca, rosnącą roślinę lub wolno płynące chmury po niebie). W takim przypadku zdjęcia wykonujemy co kilka minut, godzin lub dni, w zależności o tego jakie zjawisko chcemy uwiecznić na naszym filmie.

Po co wykonuje się takie filmy?

Ta technika pozwala dowolnie przyśpieszyć ruch, tak aby dowolnie regulować upływ czasu, co powoduje, że tworzone obrazy mogą być pięknymi i wyszukanymi dziełami sztuki filmowej. Fotografowanie w trybie zdjęć seryjnych, w dużej rozdzielczości daje możliwość dużo dokładniejszego eksponowania obrazów niż umożliwia to technika wideo.

Powyżej znajdziecie krótki film instruktażowy. 😉

Galeria zdjęć, czy już film… Nastogadka

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPark Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Następny artykułOgrody tysiąca kwiatów – Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.

1 KOMENTARZ