Fotografia stokowa na topie! Nastogadka na Pixabay

0
fale, fotografia stokowa
Nastogadka.eu

Nastogadka na Pixabay. Fotografia stokowa na topie!

Witajcie wszyscy wielbiciele fotografii.

Fotografia to pasja, profesja lub po prostu sposób na nudę! Robienia ciekawych i technicznie poprawnych zdjęć trzeba po prostu się gdzieś nauczyć!

Oczywiście setki, a nawet tysiące kolejnych fotografii przybliżają nas do tego upragnionego ,,idealnego ujęcia”, które może nam przynieść sławę i popularność, a nawet uznanie w środowisku… ale trudno być adwokatem w swojej sprawie.

Jednym słowem: skąd wiedzieć, że nasze kolejne prace są lepsze, że uczymy się nowych rzeczy i nie popełniamy kolejny raz, tych samych błędów?

Długo rozmyślałem, jak poddać swoje prace ocenie – jeżeli nie uczęszczam na kursy fotografii i nie mam znajomych z branży, o wystawach nie wspomnę… Któregoś dnia oglądając kolejny stok z darmowymi fotografiami – Pixabay – po prostu mnie olśniło! Przecież sam mogę umieszczać swoje prace na takim portalu i obserwować, czy jego użytkownicy chętnie oglądają, oceniają i wreszcie pobierają umieszczone na nim fotki mojego autorstwa.

Jak pomyślałem, tak zrobiłem… Wybrałem kilka najlepszych prac i umieściłem na próbę na wspomnianym Pixabay-u! Okazało się, że kilka ujęć zostało odrzuconych (bo były za słabe technicznie, nieostre, przepalone), ale te uwagi pomogły mi! W kolejnym podejściu wybrałem dużo lepsze fotki, które z czasem zaczęli pobierać, oceniać i komentować inni użytkownicy. Trudno na dzień dzisiejszy mówić o spektakularnym sukcesie, ale nawet małe kroki, które robimy w kierunku celu, przybliżają nas do jego osiągnięcia!

Moim celem nie jest wielka kariera fotografa – wystarczy, że robię to, co jest moją pasją, uczę się i za jakiś czas będę robił to bardzo dobrze!

Jeśli to, co robimy mówi o nas… to nasze  zdjęcia, które podobają się innym i są przez nich pobierane. To dobra wizytówka naszego warsztatu, a nawet talentu.  Takie portale to również źródło wiedzy i miejsce, gdzie spotykają się ludzie, których może dzielić wszystko, ale łączy jedno – pasja – fotografia stokowa!

Życzę wielu sukcesów wszystkim początkującym  i profesjonalistom i być może spotkamy się na jakimś stoku…  z pewnością nie narciarskim.

kilka słów o PIXABAY:

Co to jest Pixabay?

Na Pixabay możesz znaleźć oraz umieścić obrazy bez praw autorskich. Wszystkie zdjęcia są publikowane z Creative Commons Public Domain CC0.
Czy mogę użyć Twojego zdjęcia?
Możesz kopiować, modyfikować, rozpowszechniać oraz używać zdjęć nawet do celów komercyjnych. Wszystko bez pytania o zgodę oraz bez opłat. Obrazy mogą zawierać treści chronione prawem autorskim, znakiem firmowym lub prawem własności. Dowiedz się więcej na naszym blog.
Czy zdjęcia Pixabay mogą być stosowane na Facebooku i innych platformach społecznościowych?
Tak, możesz wykorzystać zdjęcia z Pixabay na platformach społecznościowych. Dowiedz się więcej z blog.
Dlaczego znajduje zdjęcia Shutterstock na Pixabay?
Zdjęcia sponsorowane są wyświetlane w celu sponsorowania Pixabay oraz aby zapewnić możliwość wyboru profesjonalnych fotografii. Wszystkie zostały opatrzone logiem Shutterstock.
SafeSearch: W jaki sposób mogę uniknąć zdjęć przeznaczonych dla dorosłych odbiorców?

Użyj filtru SafeSearch, który pomoże Ci zablokować zdjęcia przeznaczone dla dorosłych odbiorców. Filtr SafeSearch nie jest w 100% skuteczny, jednakże mocno pomoże Ci uniknąć zdjęć, które przeznaczone są tylko dla dorosłych użytkowników. W każdej chwili możesz włączyć lub wyłączyć filtr za pomocą ustawień dostępnych na stronie z wynikami wyszukiwania.

NO HOTLINKING – co to znaczy?
Jeśli chcesz pokazać zdjęcia z Pixabay na swojej stronie internetowej, prosimy o umieszczenie ich na własnym serwerze. Adresy URL z Pixabay, nie działają na stronach zewnętrznych.

 

źródło: Pixabay.com

motolotnia na niebie, fotografia, fotografia stokowa
Nastogadka

Poniżej link do naszego Nastogadkowego profilu na Pixabay – serdecznie zapraszam!

https://pixabay.com/pl/users/nastogadka-3844433/

Fotografia stokowa na topie!: Marcin