Uwielbiasz fotografie? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie

1

Fotografia jest moją pasją i ciągle mogę uczyć się czegoś nowego.

Większość mojej wiedzy związanej z fotografią zdobyłam dzięki temu kanałowi. Gorąco polecam go każdej osobie, która uwielbia fotografie i chce się dowiedzieć o niej czegoś więcej. 😉 Pod każdym odcinkiem znajduje się jego opis napisany przez samego autora tych poradników.

Macie lustrzankę, ale nie do końca wiecie, jak w pełni wykorzystać jej możliwości?

Program ZOOM ma szanse rozwiać wasze wątpliwości pojawiające się przy pierwszych zabawach z nowym aparatem. W pierwszym odcinku Kamil opowie o trybach automatycznych, półautomatycznych i manualnych zachęcając, aby zdecydowanie zrezygnować z tych pierwszych. Pokaże również, jak prawidłowo trzymać aparat, aby zdjęcie nie było poruszone.

W drugim odcinku programu ZOOM Kamil opowie więcej o czasie naświetlania oraz czułości ISO, czyli o parametrach, które możemy ustawić w naszym aparacie. Dzięki temu zdjęcia już nigdy nie będą rozmazane lub niedoświetlone! Do dzieła!:)

W dzisiejszym Zoomie Kamil opowie o głębi ostrości – czym jest i jak ją wykorzystać by zdjęcia wyglądały niepowtarzalnie. Efekt jest ciekawy i prosty do osiągnięcia – wystarczy posłuchać naszych rad!

Czwarty odcinek programu “Zoom” został poświęcony fotografii ulicznej. Do tej pory zajmowaliśmy się głównie sprzętem, tym razem Kamil mówi, jak się przygotować do wykonywania zdjęć na mieście. Fotografia uliczna to temat trudny, bo musimy być gotowi, na wykonywanie spontanicznych zdjęć i łapanie ujęć, których na ulicy nie da się powtórzyć.

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektóre wasze zdjęcia są zbyt żółte lub zbyt niebieskie? W najnowszym odcinku programu “Zoom” znowu przyjrzymy się trochę naszemu aparatowi. Tym razem Kamil opowiada, czym jest balans bieli. Z odcinka dowiecie się dokładnie, dlaczego różne źródła światła mają różną temperaturę barwową, jak to wpływa na nasze zdjęcia i jakie ustawienia są konieczne, by zdjęcia wyszły najlepiej, jak to tylko możliwe.

Kiedyś mieliśmy możliwość wykonywania tylko zdjęć czarno-białych. Fotografia kolorowa pojawiła się dopiero dużo później. W najnowszym odcinku programu “Zoom” Kamil powie kilka słów o fotografii czarno-białej dla aparatów cyfrowych, która w ostatnich latach na powrót cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów i profesjonalnych fotografów. Dowiecie się m.in. jakie znaczenie ma dobieranie odpowiednich filtrów przy wykonywaniu czarno-białych zdjęć.

Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Więcej filmików znajdziecie na kanale: https://www.youtube.com/channel/UClo6PnM9BkGSf8YjG4O98Xw?nohtml5=False

foto: zasoby google

Fotografia jest moją pasją… Nastogadka.eu

1 KOMENTARZ