festiwal kolorów
festiwal kolorów

Festiwal Kolorów we Wrocławiu

Co to jest Festiwal Kolorów?

Korzenie festiwalu sięgają hinduskiego święta radości i wiosny w Indiach. Czwarta już edycja odbyła się 3 czerwca we Wrocławiu przy stadionie OSiR, ul. Lotnicza 72. Na wspólny wyjazd namówiła mnie przyjaciółka.

Większość osób, które nigdy nie było na festiwalu naturalnie dopytuje się mnie na czym ten event właściwie polega. Odpowiadam z uśmiechem: na rzucaniu w siebie kolorowym proszkiem. Wtedy niektórzy otwierają buzię ze zdziwienia, patrzą na mnie jakby co najmniej wyrosła mi druga głowa albo pytają się czy żartuję. To nie jest żart, obok integracji to główna myśl tej imprezy.

Przy wyrzutach proszków Holi panuje niezwykła, bajeczna wręcz atmosfera. Po skończonym odliczaniu w górę wyrzucana jest cała gama kolorów: morski, neonowy żółty, zielony, różowy… Pomimo tego, że proszek drapie Cię w gardło to krzyczysz z radości, skaczesz lub się śmiejesz. Robisz coś co może nie ma większego sensu, ale sprawia, że jesteś szczęśliwy. Tak po prostu.

Na scenie gościli: DJ Verossi, DJ Mamor i kapela ,,Benjamin”. Pomimo tego, że wcześniej o nich nie słyszałam to dałam się porwać i już po kilku minutach śpiewałam razem z nimi refren. Przekrój wiekowy? Przeróżny. Dzieci, młodzież, rodzice z dziećmi… każdy bawił się znakomicie. Były tłumy… chyba się zjechał tam cały Wrocław i do tego ludzie z okolicznych miast. Podobno w autobusach jadących na festyn był taki ścisk, że podróżujący czuli się jak sardynka w puszce, ale nawet to nie popsuło im humoru.

Proszek Holi był dosłownie wszędzie: na ubraniach, twarzy, rzęsach, oczach, uszach itd. W tej sytuacji część ludzi zaczęła się zastanawiać a co jeśli się on nie spierze. Jednak obawy były niepotrzebne. Po praniu ubrania były perfekcyjnie czyste.

Emocje towarzyszące festiwalowiczom ciężko ubrać w słowa, tego trzeba samemu doświadczyć. Ja bawiłam się świetnie i w przyszłym roku z pewnością mnie tam nie zabraknie.

festiwal kolorów
Nastogadka.eu

Więcej informacji znajdziesz na ich oficjalnej stronie: http://www.festiwalkolorow.pl/

Festiwal Kolorów we Wrocławiu; Julia