Lato, plaża i pyszne jedzenie – czy to drogi kurort – nie – Festiwal Food Truck w Oławie!

Co to jest Food Truck?

Polacy jedzenie „gastrofurgonetek” poznali stosunkowo późno. Według Global Food Service samochodów z jedzeniem jeździ po naszych drogach około 300, ale szybko przybywa. Szacunki wskazują, że wydatki na jedzenie sprzedawane z samochodu będą rosły w naszym kraju w tempie 30 proc. rocznie. Rośnie też liczba imprez gastronomicznych, w których samochodowi kucharze mogą popisać się swoim kunsztem. (Newsweek)

Festiwal w Oławie…

Jednia z takich imprez zawitała do naszego miasta. Na miasteczku ruchu  w dniach 28-29.07 odbył się oławski Festiwal Food Truck. Z tej okazji powstała plaża z leżakami i stolikami. Do miasta przyjechało kilkanaście Food Trucków z całej Polski.

Serwowano…

Kuchnia meksykańska (Big Ass, Burrito, Enchiladas), pyszna pizza z pieca opalonego naturalnym drewnem, lody tajskie,  zapiekanki, tortille i knysze, frytki oraz polskie, greckie i hiszpańskie specjały – to niektóre z egzotycznych potraw, których można było skosztować.

Food Truck
Nastogadka.eu

Było słonecznie, pysznie i wesoło! Może trochę tłusto i kalorycznie – ale co tam raz do roku można zaszaleć! Nie zabrakło również jedzenia FIT.  Na festiwalu pojawiły się również Food Trucki oferujące zdrowe jedzenie oraz koktajle z naturalnych owoców i warzyw. Nie należy mylić Food Tracków z fast foodami. W większości przypadków właściciele Food Trucków sami układają autorskie menu, pracują w gastronomi i dbają o jakość składników swoich dań.

Food Trucków nie należy również kojarzyć z przyczepami pełnymi zapiekanek, które pamiętamy z lat 90-tych ubiegłego wieku. To niejednokrotnie nowoczesne i dobrze wyposażone stoiska gastronomiczne, na których szybko i w dobrej cenie można zjeść posiłek.

food truck
Nastogadka.eu
Dla każdego coś miłego!

Nawet długie kolejki do niektórych Food Traków nie zraziły amatorów dobrego jedzenia i napojów. Nie zabrakło stoiska z piwem i zimnymi napojami. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje: karuzele, dmuchane zamki oraz ogromną piaskownicę w postaci plaży…

food truck
Nastogadka.eu

Mam nadzieję, że fotki pobudziły Wasz apetyt i w przyszłym roku ponownie spotkamy się na kolejnej edycji tej imprezy a w Food Truckach nie zabraknie niektórych składników, jak miało to miejsce w tym roku. Trochę nie docenili apatytu oławian – ich strata!

Swoją drogą to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę w gronie znajomych i przyjaciół. Gratulacje dla organizatorów za dobry pomysł!

Ja spróbowałem kuchni meksykańskiej oraz lodów tajskich.

food truck
Nastogadka.eu

Było pysznie i chyba wszystkim smakowało!  Polecam.

festiwal Food TRUCK; Nastogadka.eu – Marcin

czytaj również:

Zapiekanka z ziemniakami i jajkami – proste i smaczne danie