SONY DSC
Nastogadka

FABRYKA ROBOTÓW (istniejąca od 1 maja 2016 roku) – to pierwsza w Polsce wystawa sztuki współczesnej na której możemy spotkać ogromne stalowe roboty inspirowane kultowymi filmami sci-fi m. in. Terminatorem, Transformersami. Są one zbudowane głównie ze… złomu  samochodowego! Autor na budowę jednego z nich poświecił swój samochód, a dla mężczyzny jest to nie lada poświęcenie!

Roboty robią ogromne wrażenie, ponieważ te monstra ważą średnio od 400 do 900 kg i osiągają wysokość nawet 3 metrów! Oprócz wykazania się nowatorskim, twórczym i unikatowym podejściem Pan Sebastian musi poświęcić około od 3 do 5 miesięcy na stworzenie tylko jednego dzieła (czas wykonania zależy od dostępności części).

Dlaczego powstała Fabryka Robotów?

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, nie z chęci zarobku, ale pasji i chęci stworzenia czegoś innego, nowego. Po pewnym czasie wokół Pana Sebastiana zaczęło zbierać się grono ludzi zainteresowanych robotami. Z tego powodu w 2016 roku wszystkie prace zostały udostępnione zwiedzającym w garażu zaadaptowanym na pracownię. Powiększające się zbiory powoli przestają się tam mieścić.

Podczas zwiedzania można obserwować różne etapy tworzenia robotów, ponieważ część z nich jest ukończona, a inne są jeszcze w trakcie budowy… Wiele emocji u zwiedzających,  szczególnie dzieci, budzą – urocze Minionki! To miejsce bardzo mi się spodobało, ponieważ udowadnia, że ludzka pomysłowość nie zna granic i pasję można połączyć z pracą co daje wielką satysfakcję.

Informacje:

Adres: ul. Stawowa 15 w Łączniku (woj. opolskie)

Miesiące, w których atrakcja jest dostępna dla zwiedzających: od kwietnia do listopada

Polecam!!!

 

SONY DSC
SONY DSC