Egzaminy gimnazjalne … Jak oceniacie poziom trudności? Quizmaster

0
egzaminy gimnazjalne

Egzaminy gimnazjalne już za nami!

Jak oceniacie poziom trudności pytań? Liczę na Wasze opinie 🙂

Dla jednych z Was były łatwe, dla innych może nie do końca. Na szczęście ten etap mamy już za sobą i możemy cierpliwie czekać na wyniki. Wszystkim, którzy w tym roku pisali testy egzaminacyjne Nastogadka życzy samych sukcesów!

Wasza Nastogadka.

Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Federowicz powiedział, że w kilkudziesięciu gimnazjach wypróbowany zostanie system informatyczny do “e-oceniania”. Ma to być platforma, która ułatwi pracę egzaminatorom sprawdzającym testy. Być może w przyszłości egzaminator nie będzie sprawdzać całych prac, a jedynie fragment, do którego zostanie przypisany.

W tym roku do egzaminu gimnazjalnego podchodzą uczniowie, którzy uczą się zgodnie z nową podstawą programową. Będzie to pierwszy, prawdziwy test reformy przeprowadzonej przez byłą minister edukacji narodowej Katarzynę Hall.

Oprócz podzielenia egzaminów na pięć części, nowością jest też zwiększenie rangi testów z języka obcego. Od przyszłego roku szkolnego wyniki tego egzaminu będą brane pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej.

źródło informacji: IAR,kk

Jakie były egzaminy gimnazjalne …?: Nastogadka.eu