Echo 24

Ostatnio zostałam zaproszona przez Dolnośląską Izbę Gospodarczą DIG do nowo powstałej lokalnej, stacji telewizyjnej – Echo 24, która ma szeroki zakres tematyczny: od codziennych wiadomości, seriali, jak ,,Pierwsza Miłość” po informacje o różnego rodzaju imprezach lokalnych (odbywających się w okolicach Wrocławia) i programów poświęconych sportowi, pasjom i ciekawym ludziom. W Echo 24 nie brakuje sprzętu. Znajdziecie tu promptery, liczne kamery, lampy KINO FLO, lampy wykładowcze, lampy ARRI Lighting Film, oświetlenie typu butterflay, slidery, green boxy, szyny do kamer itd. Trzeba przyznać, że profesjonalizm pracowników stacji telewizyjnej było widać na każdym kroku naszej wycieczki. Miałam okazję obejrzeć prawdziwy plan filmowy serialu ,,Pierwsza Miłość” oraz studio telewizyjne, z którego nadawane są codzienne wiadomości stacji Echo 24. Pan prezenter był bardzo miły i dał się namówić na kilka wspólnych zdjęć na planie. W tej telewizji rządzą panie – a to w tej branży raczej rzadkość.

Zespół jest bardzo zgrany i rzadko zmienia się jego skład, więc wszyscy zdążyli się zżyć ze sobą i poznać swoje wady i zalety, dzięki czemu wiedzą, kto czym powinien się zająć i w czym jest najlepszy.

Ta wycieczka spodobała mi się szczególnie, ponieważ swoją przyszłość wiążę z social mediami, dziennikarstwem i fotografią. Chcę bardzo podziękować izbie DIG i Echo 24 za zaproszenie. Było naprawdę super i mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję spotkać się z pracownikami tej stacji.

Link do strony DIG – u:

http://dig.wroc.pl/

Link do strony Echo 24:

http://www.echo24.tv/