Dubaj – miasto, które ciągle rośnie…

Dubaj jest to wspaniałe miasto leżące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.

Właśnie tam wybrał się przyjaciel Nastogadki Tomasz. Zdjęcia, które wykonał naprawdę robią wrażenie. Dużo informacji znajdziecie na Wikipedii.

Do ciekawostek należy fakt, że w tym mieście są klimatyzowane nie tylko autobusy, ale również przystanki przy których się zatrzymują. Nie ma tam takiej przestępczości, jak na kontynencie, ponieważ za udowodnioną choćby próbę można ponieść bardzo surową karę, od kary chłosty po utratę np. ręki… Surowe kary finansowe są również za zaśmiecanie miejsc publicznych, dlatego mimo gęstego zaludnienia, to bardzo czyste miasto. Zobaczcie sami…

Dubaj
إمارة دبيّ

Flaga Dubaju

Państwo Zjednoczone Emiraty Arabskie
EmiratDubaj
Prawa miejskie9 czerwca 1833
SzejkMuhammad ibn Raszid al-Maktum
Powierzchnia3 885 km²
Populacja (2010)
• liczba ludności
• gęstość
2 262 000
408 os./km²

Zródło: Wikipedia

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzybki i perfekcyjny makijaż
Następny artykułJak zdrowo jeść? (część 2)
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.