Zadbane dłonie i domowe sposoby.

Zadbane dłonie stały się wizytówką zadbanej kobiety lub mężczyzny. Warto zatem wiedzieć, co robić, aby zawsze były piękne i zachowały młodość na długie lata.W dobie ogólnodostępnych kosmetyków warto czasem pokusić się o domowe receptury. Poniżej dowiesz się jak wygładzić dłonie, nawilżyć je czy wyrównać ich koloryt. 😉

zadbane dłonie.

Gdy twoje dłonie rozpaczliwie potrzebują wygładzenia – Pamiętaj, aby co jakiś czas zrobić peeling.

Domowy sposób na gładkie dłonie:

 • 1 wersja: Zmieszaj 1 łyżkę stołową oliwy z oliwek, 1 szklankę cukru oraz połowę filiżanki soku z cytryny. Mieszankę tą wcieraj w skórę dłoni przez ok. 5 minut, następnie zmyj ją ciepłą wodą.
 • 2 wersja: Weź pół szklanki gęstej śmietany, połącz ją z połową szklanki wiórków kokosowych oraz dodaj kilka kropli soku z cytryny. Powstały peeling nałóż na dłonie i odczekaj ok. 20 minut, następnie zmyj go letnią wodą.
 • 3 wersja: Cztery łyżki kawy (nie rozpuszczalnej) zalej wrzątkiem. Po zaparzeniu kawy, odlej powstały płyn, a fusy wetrzyj w skórę dłoni. Po chwili zmyj je ciepłą wodą.zadbane dłonie

Gdy dłonie potrzebują nawilżenia.

 • 1 wersja: Jeśli chcesz nawilżyć dłonie to bardzo skuteczna może okazać się kąpiel w oliwie z oliwek (najlepiej tej z pierwszego tłoczenia). Oliwę podgrzej (tylko nie może być wrząca), dodaj witaminę A i E (możesz dostać je w aptekach w postaci kapsułek) oraz kilka kropli soku z cytryny. Mocz w niej dłonie przez ok. 10 minut, następnie możesz wykonać masaż dłoni (pozostałości, które się nie wchłoneły możesz wytrzeć za pomocą zwykłego, papierowego ręcznika).
 • 2 wersja: Maseczka potrafi zdziałać cuda. Aby ją zrobić, najpierw podgrzej 3 łyżki oliwy z oliwek a następnie zmieszaj je z żółtkiemTak przygotowaną mieszankę nałóż na dłonie, a następnie zawiń je w folię kuchenną. Dla lepszego efektu warto na zawinięte dłonie nałożyć jeszcze rękawice kuchenne lub zawinąć je w koc. Maseczkę trzymamy na dłoniach przez jakieś 15 minut, następnie zmywamy ją wodą.
 • 3 wersja: Ugotuj dwa średniej wielkości ziemianki, następnie rozgnieć je, aby powstało puree. Dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek (ewentualnie oleju z pierwszego tłoczenia) i trochę mleka. Powstałą mieszankę nałóż na dłonie, pozostaw ją na 10 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.

zadbane dłonie ogórki

Gdy dłonie potrzebują wyrównania kolorytu.

 • 1 wersja: Dłonie zanurz w soku z kapusty przez 3 minuty,  następnie spłucz je letnią wodą, a na koniec posmaruj ręce kremem do rąk.
 • 2 wersja: Weź świeżego ogórka, wyciśnij z niego sok, który następnie wetrzyj w ręce i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec nałóż krem do rąk.
 • 3 wersja: Zmieszaj pół szklanki  2% spirytusu salicylowego z połową szklanki zimnej, przegotowanej wody (może być mineralna). Tak powstałym płynem zalej starty chrzan i pozostaw go na tydzień. Po upływie danego czasu, nacieraj dłonie nalewką chrzanową dwa razy dziennie, zawsze po umyciu rąk, później posmaruj ręce kremem.

Gdy dłonie pragną regeneracji – są popękane i zniszczone.

 • Zamocz dłonie w wodzie po ugotowanych ziemniakach na jakieś 7 minut, następnie opłucz je w letniej wodzie, a po osuszeniu wklep krem pielęgnacyjny.

 

Jeśli odmroziłaś sobie ręce, to zrób im na przemian ciepłą i zimną kąpiel (po ok. 30 sekund), powtórz tą czynność 15 razy.

Rada

Aby uzyskać lepszy efekt do zimnej wody włóż szałwię lub miętę, natomiast do ciepłej rozmaryn lub pokrzywę. Na koniec posmaruj dłonie maścią nagietkową.

Gdy dłonie są zniszczone możesz do ich regeneracji użyć krochmalu lub siemienia lnianego.

 • Przygotowanie krochmalu: jedną łyżkę mąki ziemniaczanej zmieszaj z jednym litrem wody. Jeśli wolisz siemię lniane, do jednego litra wody dodaj dwie łyżki siemienia lnianego. Mocz w tym dłonie przez ok. 7 minut, następnie osusz i posmaruj je maścią nagietkową.

Powodzenia.

Źródła: my-hair-secrets.blogspot.com