,,Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

Kolejna zaskakująco dobra książka… warta poczytania – bez względu na wiek czytelnika.

Książka pt. ,,Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” autorstwa Jonasa Jonassona to besteller, na podstawie którego nakręcono brawurową komedię. 😉 Oto krótki opis tej powieści.

,,Właśnie minęło dziesięć dekad nadzwyczaj bogatego w wydarzenia życia Allana Karissona. Problem w tym, że zdrowie nie odmawia mu posłuszeństwa i wielka feta z okazji setnych urodzin będzie musiała się odbyć w domu spokojnej starości. Ale człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchillem, pił wódkę ze Stalinem i znał Mao Zedonga, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż…”

,,Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” to książka, która zaskakuje i bawi do łez. Tajemnicze zniknięcia, śledztwo, bandyci i krętacze, a przy tym wszystkim niefrasobliwy stulatek, przemierzający Szwecję w kapciach.

Jest tu wszystko, co potrzeba, aby trudno było oderwać się od lektury. Jest ona zabawna, dowcipna, inteligentna, świetnie się ją czyta i znajdziecie tam trochę lekko podanej historii (ostatnich 100 lat)!!!

Fragment książki:

,, …Można by pomyśleć, że mógł się zdecydować wcześniej albo mieć na tyle przyzwoitości, żeby poinformować otoczenie o swojej decyzji. Ale Allan Karlsson nigdy zbyt długo nie rozważał swoich decyzji. Tak więc myśl nie zdążyła się jeszcze zagnieździć w głowie staruszka, a już otwierał okno swojego pokoju na parterze domu spokojnej starości i zeskakiwał na rabatę.

Manewr dał się we znaki i nie było w tym nic dziwnego, bo tego dnia Allan kończył sto lat. Do przyjęcia urodzinowego w świetlicy domu spokojnej starości zostało mniej niż godzina. Sam radny gminy miał tam być. I lokalna prasa. I wszyscy pozostali staruszkowie. I cały personel ze srogą siostrą Alice na czele.

Tylko główny bohater nie miał zamiaru się pojawić…

,,Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” Nastogadka .eu

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKlub Wielbicieli Goldenów
Następny artykułRatunku… czyli jak uratować kosmetyki
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.