Po co pisać pamiętnik?

W dzisiejszych czasach bardzo mało osób prowadzi pamiętniki. Brak czasu czy chęci… wielka szkoda, ponieważ pamiętnik pozwala zebrać myśli, których nawał nieźle mąci w głowie. Pomaga uporządkować je, uspokoić się ‘pisarzowi’ i często pomaga podjąć decyzje. Mamy wszystko ‘czarno na białym’. Rozwija kreatywność, a także pomaga w nauce ortografii i pisaniu dłuższych form pisemnych (co przyda się w szkole na języku polskim).

Jeszcze jedną cudowną rzeczą w pamiętniku jest to, że jest tylko i wyłącznie twoją własnością

To ty decydujesz o jego wyglądzie; czy wpisy będą długie czy krótkie, czy ważne wydarzenia będziesz spisywać w punktach czy bardziej skupisz się na uczuciach, które ci wtedy towarzyszyły.  Pomiędzy wpisami pojawią obrazki, karykatury twoich znajomych, wiersze, fragmenty piosenek, naklejki, zdjęcia, przedmioty, które mają dla ciebie sentymentalną wartość np. stare bilety do kina czy czterolistna koniczyna… Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

I chyba nie muszę mówić ile śmiechu i radości sprawia czytanie takiego pamiętnika po latach… wtedy odżywają wszystkie zatarte wspomnienia.

Pamiętnikiem może być np. zwykły zeszyt, strona w Wordzie czy przeznaczony do tego dziennik.

O czym możesz pisać?

Wszystkim co ci wpadnie do głowy… np. o ważnych wydarzeniach, o swoich uczuciach do innych ludzi, o filmach, ciekawych książkach, marzeniach, planach na przyszłość, problemach itd.

Jedynym minusem prowadzenia pamiętnika jest to, że może wpaść w niepowołane ręce i ktoś może poznać wasze tajemnice…  Spokojnie jest na to rada, przecież można dobrze go schować np. wyciąć w kartkach jakiejś starej książki prostokątne otwory tak, aby zmieścił się pamiętnik albo przykleić go taśma od spodu biurka albo wsadzić między ubrania.

Sami widzicie ile korzyści płynie z pisania pamiętnika, więc czym prędzej go zakupcie i rozpocznijcie pisanie. 😉

3 KOMENTARZE