UWERTURA na 8 garów. Co gra pod maską super auta

0

Super auta… czyli coś o czym marzą mali i całkiem duzi chłopcy…

Samochody  to rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie naszą cywilizację.

Oczywiście można bez nich żyć i to całkiem wygodnie…  ale jazda innymi środkami lokomocji nie powoduje tyle emocji. Motoryzacja stała się pewnym stałym elementem otaczającej nas rzeczywistości i często jest pasją. Śmiem twierdzić, że auta to również pewien element kultury oraz sztuki ostatniego stulecia. Ludzie lubią jeździć i podziwiać te przedmioty, które stały się z czasem stałym i ważnym elementem naszej cywilizacji.

Największe emocje budzą te, które są wyjątkowe, unikalne…  Jazda takim autem z pewnością dostarcza wiele frajdy. Takie samochody zwracają na siebie  uwagę i są powodem do dumy dla ich właścicieli. Jednym z bardzo ważnych elementów wyróżniających takie samochody od innych, jest ich często unikalny i wyjątkowy dźwięk silnika. Inny dźwięk generuje ,,rzędowa szóstka”, ,,widlasta dwunastka” czy zwykły czterocylindrowiec. Dźwięk silnika stał się tak ważnym atutem wielu samochodów, że często decyduje o komercyjnym sukcesie lub porażce danego projektu. Co raz częściej inżynierowie stosują sztuczki, których celem jest uzyskanie takiego dźwięku, który jednoznacznie może kojarzyć się z określoną marką lub rodzajem silnika, a co za tym idzie określoną jakością… przyznacie, że trochę to nieuczciwe!
super auta
pixabay.com

Bezdyskusyjny jest fakt, że znacznie lepiej brzmi FERRARI 599 GTB FIORANO niż FIAT PANDA czy nawet Audi A4. Podobnie, jak w innych dziedzinach gusta i możliwości finansowe są różne.  Jedni szukają silników  głośnych inni wolą moc, która wyłącznie zaskakuje na drodze, a nie ogłusza na światłach.  Swojego rodzaju umiejętnością jest trafne rozpoznawanie rodzaju silnika po dźwięku, jaki wydaje napędzany nim pojazd.  Wytrawni znawcy gatunku nie tylko potrafią rozpoznać rodzaj silnika, ale również jego pojemność oraz konkretny model samochodu, a nawet jego rok budowy. Trochę niesamowite… Ja ostatnio znalazłem w sieci taki filmik, na którym nagrano oryginalne brzmienia super aut.  Co wy na to?

 Super auta … Nastogadka .eu

Jaguar XJ 6 – super samochód

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFit śniadanie w 15 minut
Następny artykułNIEZAWODNY PRZEWODNIK IMPREZOWY
Hej, Nazywam się Julia i mam 16 lat! Jestem założycielką i administratorką tego bloga. Mam wielu przyjaciół i lubię poznawać nowych ludzi. Moimi pasjami są: fotografia, makijaż, wnętrzarstwo, dziennikarstwo, podróże, gry, motoryzacja i ten właśnie blog, który powstał po to, by dzielić się z wami moimi pomysłami i przemyśleniami. Założenie Nastogadki od dawna było moim wielkim marzeniem, ponieważ chciałam zrobić coś dzięki czemu będę mogła wyrazić siebie. Mam nadzieję, że moja praca Wam się spodoba.