Co długość palców u ręki mówi o człowieku…

Czytanie z ręki już od wieków wykorzystywane było do określania cech charakterologicznych człowieka. A co Twoja dłoń mówi o Tobie?

dlugosc-placow-u-dloni

A) Urocza ale pragmatyczna.

Osoby, które mają większy palec serdeczny od wskazującego, sympatię u innych wzbudzają swoim sposobem bycia i osobistym urokiem. Po prostu robią na ludziach wrażenie. Potrafią wyjść obronną ręką z prawie każdej sytuacji. Świetnie rozwiązują problemy. Często są pełni współczucia. Zazwyczaj pociąga ich sport – piłka nożna, koszykówka, pływanie, siatkówka, jazda na nartach itd. Są raczej osobami aktywnymi i dynamicznymi. Mają niezłe zdolności analityczne i potrafią logicznie myśleć.

B) Pewni siebie, w typie „zróbmy to teraz”.

Ludzie z krótszym od wskazującego palcem serdecznym są pewnie siebie. Lubią pracować samodzielnie, ale nie oznacza to od razu, że są samotnikami, po prostu mają jasno wyznaczony cel i nie lubią, gdy im się przeszkadza. Ważna jest dla nich estetyka, dlatego cenią ładne wnętrza i dobre jedzenie. Czasami bywają perfekcjonistami, a na testach osiągają wyższe wyniki. Mają refleksyjną naturę. Doceniają to, co mają, ale często chcą czegoś więcej. Są osobami odpowiedzialnymi, potrafiącymi dobrze wywiązywać się z powierzonych obowiązków. Cechują ich wysokie wymagania wobec siebie i innych.

C) Pacyfiści.

Osoby, które mają palce środkowy i wskazujący takiej samej długości, zazwyczaj cechuje bezkonfliktowość. Są dobrze zorganizowani i najbardziej cenią sobie dobre towarzystwo. Wykazują zdolność do łatwego nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. Są wierni w związkach, czuli i troskliwi. Jednak jak wybuchną, to uważajcie, aby nie znaleźć się wówczas w ich pobliżu! Są pomocni, a ich empatia sprawia, że ludzie traktują ich serdecznie.

Oczywiście wszystko trzeba traktować z przymrużeniem oka, w końcu statystyki mogą się mylić. 😉

 Źródła: Viralka.pl, wiemy.to, guizme.pl, carolinehighfashion.pinger.pl, kobieta.gazeta.pl

Co długość palców u ręki mówi o człowieku… Nastogadka.eu

zobacz również: http://nastogadka.eu/domowe-sposoby-na-zadbane-dlonie/