NOC MUZEÓW Wrocław  – do muzeum, galerii, biblioteki czy ośrodka kultury, na wystawę, warsztaty, koncert czy piknik? Noc Muzeów 2016 we Wrocławiu już 14 maja.

Tej nocy nie warto spać – w sobotę 14 maja 2016 wrocławskie muzea, galerie, pracownie, domy kultury, kościoły otwierają swoje drzwi przed zwiedzającymi. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo. Dla dzieci przygotowano osobny program zwiedzania wrocławskich muzeów czy galerii oraz liczne warsztaty, gry i zajęcia.

O Nocy Muzeów

Europejska Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w Berlinie w 1997 roku. Cztery lata później stała się imprezą ogólnoeuropejską, w której bierze udział aż 120 miast Europy. Zawsze w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają zwiedzających na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Wydarzeniu patronuje Europejska Rada Europy.

W ubiegłym roku w Nocy Muzeów we Wrocławiu uczestniczyło około 80 różnego rodzaju instytucji, które odwiedziło ok. 100 tys. gości. Niektóre placówki zapraszały chętnych już od rana, niektóre zamykały się grubo po północy bądź wręcz w niedzielę nad ranem.

Spis muzeów, wraz z godzinami otwarcia gdzie znajdziecie tutaj:

http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/23912-noc-muzeow-2016#szczegolowy-program

Nie możecie tego przegapić!

 

Źródło: www.wroclaw.pl, pik.wroclaw.pl.